Povinné ručení 2016

V roce 2016 pojišťovny pokračovaly v mírném zvyšování cen pojistného. Netýkalo se však plošně všech řidičů. Zatímco zodpovědní řidiči zdražení nepocítili, rizikové skupiny řidičů se navýšení cen nevyhnuly.

Dopravní nehoda

Rostoucí náklady na pojistná plnění

Pojišťovny se v posledních letech musely vypořádat se změnou, kterou přinesl v roce 2014 nový občanský zákoník. Ten zavedl možnost vyplácení výrazně vyššího odškodnění v případě újmy na zdraví. Průměrná výše škody na zdraví je rok od roku vyšší, náklady na pojistná plnění tedy stále rostou a pojišťovny jsou proto nuceny navyšovat ceny pojistného.

Vyšší ceny pro rizikové skupiny

Zdražení se netýká všech řidičů. Závisí na jejich škodní historii. Ohleduplní a zodpovědní řidiči, kteří jezdí bez nehod, zdražení povinného ručení nepocítili. Naopak – o tuto skupinu klientů se pojišťovny přetahují.

Nárůst ceny pojistného pocítili řidiči, u nichž je riziko zavinění dopravní nehody nejvyšší: mladí řidiči a řidiči, kteří se v nedávné minulosti stali viníky dopravní nehody.

Došlo tedy k podrobnější segmentaci řidičů a k větším rozdílům mezi sazbami pro řidiče
ohleduplné a řidiče často bourající.

Nejvýhodnější nabídka se může měnit

Při uzavírání povinného ručení není dobré hledět pouze na jeho cenu. Dalším důležitým kritériem je výše limitů pojistného plnění. Každý také od povinného ručení očekává jiné služby a doplňková připojištění.

Protože se trh s povinným ručením neustále vyvíjí, nemusí být vaše varianta povinného ručení pro vás stále tou nejvýhodnější. Když se blíží výročí vaší smlouvy, můžete si nechat porovnat nabídky různých pojišťoven a možná zjistíte, že některá z nich nabízí výhodnější podmínky než vaše stávající smlouva.

K porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven slouží naše kalkulačka povinného ručení. Pokud si s výpočtem nevíte rady nebo máte další otázky ohledně povinného ručení, zanechte nám na sebe kontakt. Naši specialisté se s vámi spojí a vše vám rádi vysvětlí.