Zákon o povinném ručení

Co mi nařizuje zákon o povinném ručení? Je to jednoduché, tento zákon vám nařizuje mít zřízeno povinné ručení vždy, pokud jste majitelem vozidla zapsaného v registru. A nezáleží, zda jej aktivně používate, nebo jen stojí na zahradě. Zákon se na vás nevztahuje pouze v případě, že máte auto pojištěno a zelenou kartu vydánu v jiném státě.

Jak funguje „registr povinného ručení“?

Do „registru povinného ručení“ předávají údaje o pojistění vozu jeho poskytovatelé (pojišťovny). Zjistit, zda má dané vozidlo zákonnou pojistku, můžete jednoduše. Stačí, když si poznamenáte registrační značku, a tu zadáte do formuláře na stránkách České kanceláře pojistitelů.

Česká kancelář pojistitelů

Česká kancelář pojistitelů (ČKP) je profesní sdružení – svaz pojistitelů, kde je  členem každý český poskytovatel nabízející pojištění vozidel. Pomoci vám může třeba v případě, že vás nabourá vozidlo, které nemá zákonné pojištění odpovědnosti. Škodu vám potom ČKP proplatí z tzv. garančního fondu.

Zákon o povinném ručení

Rádi vám pomůžeme

Pokud si nevíte rady s tím, jaké vybrat povinné ručení nebo jak provést výpočet, rádi vám pomůžeme – kontaktujte nás přes chat na webu, e-mailem na info@povinne-ruceni.com či volejte číslo 226 289 778. Najít nás můžete také na facebooku, kde pravidelně zveřejňujeme užitečné informace pro řidiče.