Výpověď povinného ručení a havarijního pojištění

Výpověď povinného ručení a havarijního pojištění nemusí být nic složitého, ale je třeba znát několik základních pravidel. Nejdůležitější je myslet na období 6 týdnů před ukončením smlouvy. Pokud to nestihnete, tak vám pojišťovna automaticky smlouvu prodlouží.

I po sjednání nové smlouvy pro vás stále existuje možnost úniku – můžete ji bez udání důvodu zrušit do dvou měsíců od  sjednání. Zrušení nebo změna povinného ručení a havarijního pojištění z jiného důvodu (např. při odhlášení auta z registru) je zase trochu jiný případ – podrobnosti najdete níže.

Jak vypovědět smlouvu – pojištění vozidel?

Pro zrušení stávajícího pojištění  musíte pojišťovně vždy odeslat výpověď. To uděláte buď na její výročí (datum najdete v samotné smlouvě anebo v zelené kartě) anebo i jindy, pokud ovšem dodržíte daná pravidla. Nejjednodušší způsob je zpracovat  si výpověď v našem formuláři – stačí vyplnit údaje a pak si stáhnout a vytisknout předvyplněný dokument.

Nezapomeňte, že smíte jezdit vždy jen pojištěným vozem – jinak vám hrozí pokuta ve výši až 40.000 Kč. Pokud tedy zrušíte stávající povinné ručení, sjednejte si ihned nové.

Povinné-ručení.com vám porovná nabídky největších českých pojišťoven a vy si jen zvolíte variantu, která je nejlepší. Vyzkoušejte si naši kalkulačku a spočítejte si, kolik můžete ušetřit.

Výpověď, zrušení povinného ručení, havarijního pojištění

Jak vypovědět povinné ručení nebo havarijní pojištění k výročí smlouvy

Stačí, když včas zašlete podepsanou výpověď na pojišťovnu. Nezapomeňte, že pojišťovna ji musí obdržet nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy – to platí jak pro doručení osobně, tak i pro odeslání poštou. Nejzazší datum, do kterého můžete podat výpověď, si zjistěte v našem chytrém kalendáři.  Raději si ho někam poznačte, ať to nepropásnete.

Jak zrušit povinné ručení nebo havarijní pojištění  z jiných důvodů

Pokud máte ke zrušení důvod, který pojišťovna uznává, můžete pojištění vypovědět i mimo výročí smlouvy. K výpovědi pak musíte přiložit ještě další doklady (podle důvodu ukončení), a také je třeba uvést způsob, jakým vám má pojišťovna vrátit případný přeplatek. Peníze si nejlépe nechte zaslat na účet (v tomto případě uveďte číslo svého účtu) anebo složenkou (pak je nutné uvést vaše jméno a adresu). Níže vám přinášíme přehledně rozepsány všechny důvody ukončení, které pojišťovny uznávají, a příslušné náležitosti:

Kdy můžu vypovědět smlouvu povinného ručení, havarijního pojištění

Máte ještě nějaké otázky týkající se výpovědi povinného ručení či havarijního pojištění? Kontaktujte nás – telefonicky, mailem, přes chat anebo facebook.