Nejlevnější povinné ručení 2015

Ceny povinného ručení řadu let klesaly a od roku 2013 pozvolna stoupají. Trend zdražování povinného ručení stále nekončí. Co nás v roce 2015 čeká a nemine?

Povinné ručení 2015
Pojišťovny vybrali na povinném ručení více, ale na pokrytí nákladů to nestačí.

Podle České kanceláře pojistitelů sice pojišťovny za rok 2014 vybraly na povinném ručení více, ale na pokrytí nákladů to nestačí. Tudíž lze očekávat, že se bude zdražovat i v dalších letech.

ČKP ruší příspěvky za neplacení povinného ručení

Poslanecká sněmovna zrušila navíc povinné příspěvky do garančního fondu s účinností od 15. 1. 2015. Do něj od roku 2009 přispívali nepojištění řidiči a sloužil také pro částečné vyplácení kompenzace škody způsobené nepojištěným autem. Podle poslanců šlo o druhou sankci a často byly poplatky vymáhány neoprávněně. Ředitel České kanceláře pojistitelů varuje, že zrušením poplatků, stoupne počet nepojištěných aut.

Sjednejte si nové výhodnější povinné ručení

Dostali jste od své pojišťovny dopis s předpisem o navýšení pojistného a nelíbí se vám to? Kontaktujte nás a my vám najdeme cenově výhodnější povinné ručení a navíc vám pomůžeme s výpovědí stávající smlouvy.

U zákonného pojištění by vám nemělo jít vždy o nejnižší cenu, ale spíše o zachování výhodného v poměru mezi cenou a pojistnými podmínkami. V tom vám pomůže náš srovnávač, na kterém je možné porovnat nabídky povinného ručení od všech pojišťoven na českém trhu.