Pojištění auta do zahraničí

Pokud cestujete do ciziny autem a chcete mít jistotu, že se o vás v případě nehody někdo postará, je potřeba věnovat pozornost svému povinnému ručení, připojištěním, která obsahuje a rozsahu asistenční služby. Dobré povinné pojištění auta vás podrží doma i na cestách do zahraničí.

Povinné ručení vás v cizině ochrání

Povinné ručení je platné ve většine evropských zemích – konkrétní státy najdete na zelené kartě. Ručení kryje pouze škodu účastníkům nehody, kterou způsobíte vy. Aby vám dostatečně pomohlo i v zahraničí, je nutné se zaměřit na dva aspekty – asistenční službu a připojištění.

Pojištění auta na dovolenou

Ne každá asistenční služba je dostatečná

Součástí povinného ručení je vždy asistenční služba. V ceně je zahrnut příjezd asistence na místo nehody, pak už ale záleží na konkrétním znění vaší smlouvy a stanovených limitech. V případě, že je vaše vozidlo nepojízdné a nejde na místě opravit, může vás asistenční služba odvézt, kam potřebujete, zajistit vám náhradní auto, zaplatit vám noc v hotelu anebo vám půjčit hotovost. Za tyto nadstandardní služby je třeba si většinou připlatit.

Na připojištění záleží 

Pokud si připlatíte a k ručení přidáte některá připojištění, uhradí vám pojišťovna například i škodu způsobenou kroupami. Vhodně zvolený rozsah připojištění u zákonného pojištění auta vám dá jistotu i v cizině. Ať už se chystáte na dovolenou, nebo v zahraničí řídíte pravidelně.

Jaká připojištění si zvolit

To, jaké připojištění se vám vyplatí, záleží na řadě faktorů, například typu vozidla či oblastech (případně státech), kde se s autem pohybujete. Třeba v Česku se majitelům vozů značky Škoda vyplatí připojištění proti krádeži, protože tato auta patří mezi nejčastěji kradená. Při výběru připojištění doporučujeme vždy zvážit vlastní míru rizika.

Jistota je jistota

Čas, který věnujete prostudování své pojistné smlouvy, se určitě vyplatí. Lidé často neví, co přesně jejich povinné ručení kryje a co je zahrnuto v asistenčních službách. Přitom si mnohdy stačí připlatit pár stokorun a získate jistotu, že se o vás vaše pojišťovna a asistenční služby postarají, doma i za hranicemi.

Nechte si poradit

Na našem webu si můžete porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a případně povinné ručení i s připojištěními rovnou sjednat během několika minut. Pokud preferujete telefon, rádi vás výběrem provedeme na čísle 226 289 778. V případě dotazů jsme k dispozici i na facebooku a také chatu.