Nejlevnější povinné ručení 2013

Cena povinného ručení je začátkem roku 2013 na historickém minimu. Podle průzkumu průměrné roční pojistné kleslo za posledních pět let o tisíc korun. Bude rok 2013 pro povinné ručení zlomový?

Povinné ručení 2013
Povinné ručení za posledních pět let kleslo o tisíc korun.

Ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi máme jedno z nejlevnějších povinných ručení. České pojišťovny dostaly ceny povinného ručení rekordně nízko. Což je dlouhodobě neúnosné. V druhé půlce tohoto roku tak můžeme očekávat, že pojistné povinného ručení půjde pozvolna nahoru.

Otevřené flotily povinného ručení končí

Další ránou pro mnohé motoristy může být i zrušení takzvaných otevřených flotil. Super levné povinné ručení definitivně končí.

Flotilové pojištění je primárně určeno firmám, ale mohl je získat i jednotlivec. Zprostředkovatel seskupil desítky lidí a vytvořil velkou skupinu, díky které mohl snížit cenu povinného ručení až na polovinu běžné smlouvy.

Nízká cena však byla jediná výhoda tohoto pojištění. Nejenže v případě problému nemohl klient jednat přímo s pojišťovnou, ale nevyjížděl si ani bonus za jízdu bez nehod.

Proti flotilám vystoupala již v minulém roce ČNB a spolu s Českou kanceláří pojistitelů (ČKP) přikázala pojišťovnám, aby tyto flotily postupně zrušily.

Cena vs. poskytnuté služby

Cena by neměla být při výběru povinného ručení jediným kritériem. Záleží na limitech, které pojišťovna vyplatí v případě dopravní nehody, ale i na poskytnutých službách, jako je například rozsah asistenční služby.

Chcete si vybrat kvalitní povinné ručení, ale nevíte si rady? Zanechte nám kontakt a my Vám se vším pomůžeme. Našim cílem je, najít každému klientovi nejvýhodnější pojištění – kalkulačka povinného ručení 2013 – vyzkoušejte sami.