Srovnání – Co ovlivňuje cenu povinného ručení

Dvě stejná auta a přesto mají rozdílonou cenu povinného ručení. Dříve určoval cenu hlavně obsah motoru, ale to už neplatí. Výslednou cenu ovlivňují nejen údaje o vozidle, ale i údaje o pojistníkovi/vlastníkovi.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení

Orientovat se v dnešní nabídce pojišťoven není snadnou záležitostí. Pomocí našeho srovnávače si můžete rychle a přehledně porovnat aktuální nabídky povinného ručení.

Parametry pro výpočet povinného ručení

Údaje o vozidle

Je rozdíl pokud chcete pojistit osobní automobil, motorku nebo třeba přípojné vodilo.
Obecně platí, že čím větší objem, tím vyšší sazba, ne všechny pojišťovny se však zaměřují pouze na objem.
Jako další faktor pro určení základní sazby slouží výkon vozidla, stejně jako u objemu – čím větší výkon tím vyšší cena.
Mezi nejčastější způsoby použití vozidel samozřejmě patří běžný provoz, využití např. pro autoškoly nebo taxi služby je dle pojišťoven rizikovější, pojistné může být tedy dražší.
Obecně již neplatí pravidlo, že čím starší vozidlo tím levnější pojištění, u některých pojišťoven samozřejmě stále ano, některé však již naopak zvýhodňují.

Pojistník a vlastník

Pojistníkem (vlastníkem) může být fyzická osoba, podnikatel a právnická osoba, na každou z těchto forem nahlíží pojišťovny z hlediska rizikovosti jinak.
Zde by se dalo tvrdit, že platí přímá úměra – čím mladší (rizikovější) klient tím vyšší cena.
Pojišťovny považují za rizikovější Prahu, krajská a větší města, proto je pojištění v těchto oblastech dražší.

Informace o samotném pojištění

Některé pojišťovny poskytují slevu za roční frekvenci placení, jiné naopak dávají přirážku za pololetní/čtvrtletní splátky.
Sleva za bezeškodný průběh z předchozích pojištění (tzv. bonus).
Produkty se mohou lišit jednotlivými limity pojistného plnění a zároveň mohou obsahovat rozdílné bonusy v podobě připojištění zdarma atd..
Obchodní slevy a marketingové akce se liší dle jednotlivých pojišťoven.

Pokud vyplníte všechny výše zmíněné údaje, objeví se vám aktuální srovnání cen povinného ručení, kde naleznete veškeré potřebné informace. Potřebujete-li pomoc s výběrem povinného ručení, rádi vám poradíme. Zanechte nám číslo a my vám zavoláme.