Dopravní nehoda – jak nahlásit pojistnou událost?

Stát se účastníkem jedné z 200 dopravních nehod, které se denně stanou v ČR, je bezesporu nepříjemná záležitost. Aby vám alespoň její vyřízení s pojišťovnou nepřineslo další vrásky, je dobré vědět, jak postupovat při  hlášení pojistné události.

Jak náhlasím dopravní nehodu pojišťovně?

Jak tedy máte nahlásit tuto pojistnou událost? V případě, že nemusíte volat k nehodě policii, stačí vyplnit záznam o nehodě, doplnit fotodokumentaci a kontaktovat vaši pojišťovnu, ať už online, telefonicky či osobně. Pokud voláte k nehodě policii, nic vyplňovat nemusíte. Policie vám vystaví protokol o nehodě, který následně předáte pojišťovně.

Kdy volat k dopravní nehodě policii

Jak vyplním formulář hlášení o dopravní nehodě?

Pro vyřízení pojistné události je klíčové, abyste správně vyplnili a posléze pojišťovně doručili Záznam o dopravní nehodě, který byste měli vozit stále v autě. Ten je volně ke stažení například na stránkách Ministerstva dopravy. Přesný postup krok za krokem pro jeho správné vyplnění naleznete například v tomto článku.

Potřebujete pomoc s pojištěním vozu?

Na našem webu si můžete porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a případně povinné ručení či havarijní pojištění rovnou sjednat během několika minut. Pokud preferujete telefon, rádi vás výběrem provedeme na čísle 226 289 778.  V případě dotazů jsme k dispozici i na facebooku a také chatu.