Zákonné pojištění autanejlevnější pojištění vozidel

  • Nejlevnější povinné ručení v ČR

Jak už vyplývá z názvu, povinné ručení je zákonem dané pojištění, které musíte mít zřízeno, pokud vlastníte vůz zapsaný v registru. Právě ono pokryje náklady poškozeným osobám při nehodě způsobené vaší vinou.

Zelenou kartu mějte vždy u sebe

Dokladem o pojištění auta je zelená karta, která platí i na území Evropské unie a v řadě dalších evropských zemí. Pokud ji nebudete mít u sebe, můžete dostat pokutu až 3 000 Kč. No a když nebudete mít ručení sjednáno vůbec, dostáváme se až ke 40 000 Kč. A pozor – tyto vysoké sazby se udělují, i když je vaše auto nepojištěné třeba jen týden.

Zákonné neboli povinné pojištění vozidel

Nejlevnější pojištění vozidel – vyplatí se, či ne?

Ručení se základními limity plnění 35/35 (35 milionů na škodu na majetku i zdravotní újmu), díky kterému splníte zákonnou povinnost, si můžete sjednat relativně levně. V případě, že se chcete jen vyhnout pokutě, klidně zvolte tu nejlevnější variantu. Pokud se však rozhodnete připlatit si za některá připojištění, ručení vám částečně nahradí havarijní pojištění.

Jak na pojištění auta ušetřit

Cena ručení se také každoročně mění, proto vám doporučujeme si průběžně porovnávat jednotlivé nabídky. Díky tomu můžete ušetřit stovky korun ročně. Co dělat, když chcete vypovědět současnou smlouvu, jsme pro vás popsali zde.

A kolik za povinné ručení zaplatíte?

Každý platí za povinné ručení jinou částku – výsledná cena se odvíjí od údajů o vozidle, vašeho místa bydliště a věku, ale i od zvolených limitů plnění a délky předchozího pojištění či počtu nehod. Samozřejmě záleží i na tom, jestli si k ručení přidáte některá připojištění. Zkuste si v naší kalkulačce porovnat různé nabídky a vyberte si tu, která vám vyhovuje nejvíce.

Získejte levnější povinné ručení během 10 minut

Zákonné pojištění vozidla si u nás můžete sjednat online během několika minut, případně vám jej rádi pomůžeme vybrat na telefonu 226 289 778. Zelenou kartu posléze obratem dostanete na e-mail, a hned následující den poštou. Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, využít můžete samozřejmě i náš chat nebo facebook.