Pojištění auta - pojistka na auto nejlevnější pojištění vozidel

výpověď a zrušení povinného ručení

Jak už vyplývá z názvu, pojištění auta je zákonem dané pojištění auta, které musíte mít sjednáno, pokud jste majitelem vozidla zapsaného v registru vozidel. Právě toto pojištění totiž pokryje případné vzniklé náklady poškozeným osobám při nehodě, která byla způsobena vaší vinou.

Nejlevnější pojištění auta, zákonné pojištění vozidla

Nejlevnější pojištění vozidel – vyplatí se, či ne?

Pokud zvažujete pojištění vozidla jen jako formalitu a způsob, jak se vyhnout pokutě za nepojištěné auto, můžete zvolit pojištění se základními limity pojistného plnění – tedy 35 milionů na škody na majetku a 35 milionů za újmu na zdraví. Tato pojistka na auto je relativně levná a dostačující. Je ale třeba počítat s tím, že při takovém pojištění vozidel jsou kryta opravdu jen základní rizika a jen v základní podobě nebo výrazně omezeny mohou být také poskytované asistenční služby. Zvažujete-li, že nebudete mít pojištění auta sjednáno vůbec, vystavujete se pokutě ve výši až 40 000 Kč a to se rozhodně nevyplatí. Pozor – tato vysoká pokuta hrozí i v případě, že je vaše auto nepojištěné třeba jen pouhý týden.

Cena pojištění auta

Nejčastěji pojišťované vozy a jejich cena pojištění auta pro rok 2022, kalkulováno pojistník 36 let, obec do 200 obyvatel, maximální bonus

Škoda Felicia 1,2 1.219 Kč
Škoda Fabia 1,4 1.278 Kč
VW Golf 1,6 1.314 Kč
VW Passat 1,9 1.410 Kč
Škoda Octavia 1,9 1.416 Kč

Pojistka na auto – jak ušetřit?

Cena pojištění auta se také každoročně mění, je proto výhodné si průběžně porovnávat jednotlivé nabídky pojišťoven. Tento krok vám může pomoci ušetřit i stovky korun ročně. A co dělat, když jste našli lepší nabídku a nyní potřebujete vypovědět současnou smlouvu? Připravili jsme pro vás postup pro výpověď povinného ručení, včetně možnosti si výpověď rovnou vygenerovat a stáhnout do svého počítače nebo zaslat na e-mail.

Kolik za pojištění auta zaplatíte?

Každý platí za pojištění auta zpravidla jinou částku. Výsledná cena se totiž vždy odvíjí od údajů o vozidle, vašeho místa bydliště a věku, ale i od zvolených limitů plnění a délky předchozího pojištění, případně počtu vámi způsobených nehod. Samozřejmě také záleží na tom, jestli si k ručení přidáte některá z nabízených připojištění. Naše kalkulačka povinného ručení vám pomůže porovnat aktuální nabídky pojišťoven a vybrat si tu, která vám bude vyhovovat nejvíce.

Zelenou kartu mějte vždy u sebe

Dokladem o pojištění vozidla je zelená karta, která platí na území Evropské unie a v řadě dalších evropských zemí. Rozsah se může lišit podle zvolené pojišťovny a typu pojištění. Pokud nebudete mít doklad o pojištění u sebe, můžete dostat pokutu ve výši až 3 000 Kč. Skvělé řešení nabízí mobilní aplikace Zelená karta, díky které si zelenou kartu nahrajete do svého mobilu a budete ji tak mít vždy při ruce. Aplikace vás upozorní i na končící platnost dokladu a nemusíte tak na to myslet vy.

Získejte zákonné pojištění vozidla během 10 minut

Zákonné pojištění vozidla si u nás můžete sjednat online během několika minut, případně vám s jeho výběrem rádi pomohou naši operátoři na telefonním čísle 226 289 778. Zelenou kartu pak obratem obdržíte na váš e-mail a následující den vám bude zaslána také v papírové podobě prostřednictvím pošty. Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, využít můžete samozřejmě i náš chat nebo facebook.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Způsobů, jak zrušit pojištění auta, je několik:

  • pojištění lze vypovědět bez udání důvodů do dvou měsíců ode dne uzavření smlouvy
  • zrušením z důvodu neplacení pojistného. Pokud pojištění opakovaně neuhradíte, dojde ukončení pojistné smlouvy. Zpětně ale musíte uhradit období, po které pojištění platilo.
  • zrušení na základě prodeje vozidla

Ke zrušení pojistky na auto je potřeba nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období zaslat pojišťovně výpověď. V případě zrušení pojistky z důvodu prodeje vozidla je nutné doložit pojišťovně kupní smlouvu.

Totální škoda nastává v momentě, kdy je vozidlo poškozeno natolik, že již není možné ho opravit nebo ve chvíli, kdy by náklady na opravu vozidla přesáhly obvyklou cenu vozu (aktuální hodnota vozidla v momentě před havárií) a oprava se tak zkrátka nevyplatila.

Informaci, zda má vozidlo platné pojištění vozidla, zjistíte v databázi České kanceláře pojistitelů (ČKP). Potřebujete k tomu znát SPZ vozidla, u kterého chcete existenci pojištění zjistit.