Asistenční služby k povinnému ručení

Většině z Vás už se někdy porouchalo auto, nebo do Vás někdo naboural tak, že už jste se znovu ani nerozjeli. V takových případech se vyplatí mít k povinnému ručení také asistenční služby, které Vám pomůžou řešit nečekané krizové situace. Téměř každá pojišťovna nabízí základní asistenční služby k povinnému ručení zdarma. Za nadstandardní asistence s více službami či vyššími limity si zpravidla musíte připlatit, což Vás v průměru vyjde na pár set korun za rok.

Asistenční služba v zahraničí

Co byste měli vědět o asistenčních službách

Asistenční služby zajistí Vaši opravu, postarají se o nepojízdné auto, poskytnou náhradní vozidlo, nebo Vám dokonce pomůžou s vyproštěním. Záleží na Vás, jaká rizika chcete, aby pojišťovna hradila. Platí však pravidlo, že čím více rizik (porucha, havárie, odtah, atd.) si pojistíte, tím více služeb můžete využít, ale v každém případě můžete počítat minimálně s příjezdem asistenční služby. Poskytnuté služby nad rámec Vašeho pojištění musíte hradit ze své kapsy.

Na co si dávat pozor při výběru asistencí

  • kam v případě nehody nebo poruchy pojišťovna vůz dopraví
  • do kolika kilometrů pojišťovna vozidla dopraví při odtahu
  • na jak dlouho zprostředkuje a uhradí práci mechanika
  • zda se asistence vztahuje i na poruchu vozidla
  • zda zajistí a zaplatí vyproštění vozidla

Jak fungují asistenční služby v zahraničí

Asistenční služby poslouží dobře i v cizině a zpravidla mají jiný rozsah než v ČR. Jelikož se sjednávají k povinnému ručení, pomůžou Vám v případě nesnází na území států, které jsou uvedeny na zelené kartě. Kde mimo jiné naleznete telefonní číslo na Vaši asistenční službu. Na to můžete volat dvacet čtyři hodin denně a vždy se domluvíte v češtině.

Doporučujeme Vám si před cestou do zahraničí prostudovat, jaké služby Vaše pojistná smlouva poskytuje a nezapomínejte ani na výši limitů, abyste nebyli překvapeni. V případě, že jezdíte s autem do zahraničí pravidelně, na asistenčních službách určitě nešetřete. Rozšířený balíček služeb Vám poskytne dostatečnou pomoc při nehodě či poruše v cizině.

Informace o asistenčních službách jednotlivých pojišťoven

Při sjednání povinného ručení obdržíte informace o poskytovateli asistenční služby (tj. telefonní číslo) a přehled s rozsahem poskytované asistence.

Allianz pojišťovna

AXA pojišťovna

Česká pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna

ČSOB pojišťovna

DIRECT pojišťovna

Generali pojišťovna

Hasičská vzájemná pojišťovna

Kooperativa pojišťovna

Slavia pojišťovna

UNIQA pojišťovna

Wüstenrot pojišťovna

Nevybírejte jen podle ceny

Většina řidičů se spokojí se základní asistencí a neřeší, co všechno obsahuje. Právě za hranicemi našeho státu Vás mohou asistenční služby přijít draho, pokud nemáte příslušné služby již v ceně balíčku. Berte na vědomí, že jedna nehoda nebo porucha může být mnohonásobně dražší než připojištění nadstandardních asistenčních služeb k základnímu povinnému ručení. A v případě dopravní nehody si dávejte pozor …

… na lovce nehod

Pokud na místo dopravní nehody přijede asistenční služba dříve, než stihnete vůbec někam zavolat, zachovejte klid a chladnou hlavu. Ve většině případů se totiž jedná o lovce nehod, kteří spoléhají na to, že jste pod tlakem emocí a nevíte, jak danou situaci řešit. Tudíž podepíšete cokoli, jen abyste měli vše rychle vyřešené.

Při využití nesmluvní asistence jsou náhrady za škody velmi předražené a pojišťovny tak odmítají nesmyslné částky uhradit. Proto Česká asociace asistenčních společností doporučuje (ČASS), abyste po nehodě komunikovali výhradně se svou pojišťovnou. Telefonní číslo na asistenční službu i pojišťovnu naleznete na zelené kartě v pravé části.