Asistenční služby k povinnému ručení

Většině z Vás už se někdy porouchalo auto, nebo do Vás někdo naboural tak, že už jste se znovu ani nerozjeli. V takových případech se vyplatí mít k povinnému ručení také asistenční služby, které Vám pomůžou řešit nečekané krizové situace. Téměř každá pojišťovna nabízí základní asistenční služby k povinnému ručení zdarma. Za nadstandardní asistence s více službami či vyššími limity si zpravidla musíte připlatit, což Vás v průměru vyjde na pár set korun za rok.

Asistenční služby k povinnému ručení

Co byste měli vědět o asistenčních službách

Asistenční služby zajistí Vaši opravu, postarají se o nepojízdné auto, poskytnou náhradní vozidlo, nebo Vám dokonce pomůžou s vyproštěním. Záleží na Vás, jaká rizika chcete, aby pojišťovna hradila. Platí však pravidlo, že čím více rizik (porucha, havárie, odtah, atd.) si pojistíte, tím více služeb můžete využít, ale v každém případě můžete počítat minimálně s příjezdem asistenční služby. Poskytnuté služby nad rámec Vašeho pojištění musíte hradit ze své kapsy.

Na co si dávat pozor při výběru asistencí

 • kam v případě nehody nebo poruchy pojišťovna vůz dopraví
 • do kolika kilometrů pojišťovna vozidla dopraví při odtahu
 • na jak dlouho zprostředkuje a uhradí práci mechanika
 • zda se asistence vztahuje i na poruchu vozidla
 • zda zajistí a zaplatí vyproštění vozidla

Jak fungují asistenční služby v zahraničí

Asistenční služby poslouží dobře i v cizině a zpravidla mají jiný rozsah než v ČR. Jelikož se sjednávají k povinnému ručení, pomůžou Vám v případě nesnází na území států, které jsou uvedeny na zelené kartě. Kde mimo jiné naleznete telefonní číslo na Vaši asistenční službu. Na to můžete volat dvacet čtyři hodin denně a vždy se domluvíte v češtině.
Doporučujeme Vám si před cestou do zahraničí prostudovat, jaké služby Vaše pojistná smlouva poskytuje a nezapomínejte ani na výši limitů, abyste nebyli překvapeni. V případě, že jezdíte s autem do zahraničí pravidelně, na asistenčních službách určitě nešetřete. Rozšířený balíček služeb Vám poskytne dostatečnou pomoc při nehodě či poruše v cizině.

Informace o asistenčních službách jednotlivých pojišťoven

Při sjednání povinného ručení obdržíte informace o poskytovateli asistenční služby (tj. telefonní číslo) a přehled s rozsahem poskytované asistence.

 • kontakt na pojišťovnu +420 241 170 000
 • kontakt na asistenční službu z ČR i ze zahraničí +420 241 170 000
 • kontakt na pojišťovnu +420 292 292 292
 • kontakt na asistenční službu z ČR i ze zahraničí +420 292 292 292
 • kontakt na pojišťovnu +420 844 114 411
 • kontakt na asistenční službu z ČR i ze zahraničí +420 272 101 062

 

Nevybírejte jen podle ceny

Většina řidičů se spokojí se základní asistencí a neřeší, co všechno obsahuje. Právě za hranicemi našeho státu Vás mohou asistenční služby přijít draho, pokud nemáte příslušné služby již v ceně balíčku. Berte na vědomí, že jedna nehoda nebo porucha může být mnohonásobně dražší než připojištění nadstandardních asistenčních služeb k základnímu povinnému ručení. A v případě dopravní nehody si dávejte pozor …

… na lovce nehod

Pokud na místo dopravní nehody přijede asistenční služba dříve, než stihnete vůbec někam zavolat, zachovejte klid a chladnou hlavu. Ve většině případů se totiž jedná o lovce nehod, kteří spoléhají na to, že jste pod tlakem emocí a nevíte, jak danou situaci řešit. Tudíž podepíšete cokoli, jen abyste měli vše rychle vyřešené.
Při využití nesmluvní asistence jsou náhrady za škody velmi předražené a pojišťovny tak odmítají nesmyslné částky uhradit. Proto Česká asociace asistenčních společností doporučuje (ČASS), abyste po nehodě komunikovali výhradně se svou pojišťovnou. Telefonní číslo na asistenční službu i pojišťovnu naleznete na zelené kartě v pravé části.