Nejlevnější povinné ručení 2014

Téměř žádná pojišťovna v roce 2014 neponechá stejnou cenu povinného ručení jako v loňském roce. Připravit se můžete nejen na rozdíly v cenách, ale i v poskytovaných službách.

Povinné ručení 2014
Zdražení povinného ručení by se mělo dotknout všech řidičů bez výjimky.

Co vedlo ke zdražení povinného ručení

  1. Paušální poplatky hasičům – pojišťovny musí hradit od 15. 9. 2013 hasičskému záchrannému sboru 5.600 korun za hodinu zásahu při dopravní nehodě.
  2. Nový občanský zákoník – novela platná od 1. 1. 2014 ruší tabulky, které určují odškodnění bolesti či ztížení společenského uplatnění, a ruší rovněž výslovné určení výše odškodnění za smrt.
  3. Povinné odvody do Fondu zábrany škod – pojišťovny od 1. 1. 2014 musí odvádět minimálně 3 % z přijatého povinného ručení do Fondu zábrany škod.

Vyplatí se fixace povinného ručení

Některé pojišťovny v souvislosti se zdražováním začínají nabízet fixaci ceny povinného ručení až na 3 roky. Háček je ale v tom, že pojišťovny nabízejí fixaci převážně u prémiových produktů, které jsou o poznání dražší než jejich nejlevnější varianty pojištění. Tento typ pojištění určitě ocení motoristé, kteří si nevystačí se základním povinným ručení a navíc jezdí bez nehod s maximálním bonusem.

Široká nabídka připojištění

Pojišťovny v minulosti lákaly na nízkou cenu, nyní rozšiřují nabídku o nejrůznější připojištění, která si můžete přikoupit. Do povinného ručení se začíná prolínat i havarijní pojištění. Jedná se o produkty s ochranou vlastního auta proti živlům či krádeži. Lákavé jsou především pro majitele starších aut, pro které nemá klasické havarijní pojištění až takový smysl.