Jak sjednat povinné ručení online

 1. Poté, co vyplníte údaje do našeho srovnávače povinného ručení, uvidíte cenové nabídky jednotlivých pojišťoven seřazené dle Vašich požadavků.

 2. Po kliknutí na tlačítko „Sjednat online“ se dostanete k vyplňování údajů, které jsou potřebné pro pojistnou smlouvu.

 3. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle: 226 289 778 (Po-Pá 8:00-21:00, So 10:00–18:30, Ne 12:30–21:00) nebo na e-mailu info@povinne-ruceni.com, anebo pomocí chatu, jenž byste měli najít v pravém dolním rohu obrazovky – rádi Vám pomůžeme.

 4. Ihned po odeslání formuláře obdržíte e-mail s potvrzením Vaší poptávky povinného ručení a zároveň v něm naleznete zelenou kartu. U pojišťovny HVP a ČSOB obdržíte zelenou kartu až po zpracování Vašeho požadavku naším zaměstnancem – v naší pracovně době Po-Čt 8:00-17:00, Pá 8:00-16:00.

 5. Bezprostředně poté, při ohledu na aktuální možnosti České pošty, maximálně však za 2 až 3 pracovní dny, obdržíte všechny potřebné dokumenty včetně originálu zelené karty a včetně údajů pro zaplacení pojistného na účet pojišťovny, abyste mohli své vozidlo používat v souladu se zákonem. U pojišťovny ČSOB obdržíte tyto dokumenty až poté, co od Vás obdržíme podepsanou smlouvu. U pojišťovny Kooperativa obdržíte dokumenty až po připsání platby na účet pojišťovny Kooperativa a provozním zpracování, nejpozději do 1 měsíce od data počátku pojištění, přímo od pojišťovny Kooperativa.

 6. V případě, že od nás obdržíte dočasnou zelenou kartu, bude Vám celoroční zelená karta zaslána přímo pojišťovnou po splnění podmínek pro vznik pojištění.

 7. Vaše povinné ručení nabude platnosti v 0:00 hod. objednaného dne počátku pojištění.

 8. Pokud na návrhu smlouvy či zelené kartě uvidíte údaje, které nesouhlasí, kontaktujte nás prosím v nejkratším možném čase na e-mailu info@povinne-ruceni.com nebo na čísle 226 289 778 (Po-Pá 8:00-21:00, So 10:00–18:30, Ne 12:30–21:00).

 9. Jestliže Vám bude přidělena jiná RZ (dříve SPZ) nebo jiný TP, popřípadě byste chtěli změnit svou korespondenční adresu, napište nám na e-mail info@povinne-ruceni.com a my změnu vyřídíme. V případě pojišťovny Kooperativa se obraťte na e-mail info@koop.cz nebo na tel.: 840 100 105.

Pojišťovna ČSOB

Smlouvu, kterou obdržíte na e-mail, je potřeba vytisknout, podepsat a poslat zpět na naši adresu maximálně do 5 dnů od přijetí.

Pojišťovny AXA, ČPP, HVP, Kooperativa, Slavia, DIRECT a Wüstenrot

Pokud si zvolíte jednu z těchto pojišťoven, nemusíte již nic podepisovat a zasílat nám poštou nazpátek.

Pojištění bude platné ode dne, který je uveden na návrhu smlouvy a to v případě, že:

 • bude první splátka pojistného připsána na účet pojišťovny Kooperativa a DIRECT nejpozději do 15 dnů od sjednání smlouvy, tedy odeslání formuláře
 • bude první splátka pojistného připsána na účet pojišťovny Wüstenrot do 14 dnů od sjednání smlouvy, tedy odeslání formuláře
 • bude první splátka pojistného připsána na účet pojišťovny AXA a HVP do 15 dnů od smluveného počátku pojištění
 • bude první splátka pojistného připsána na účet pojišťovny Slavia do 8 dnů od sjednání smlouvy, tedy odeslání formuláře
 • bude první splátka pojistného připsána na účet pojišťovny ČPP do 10 dnů od smluveného počátku pojištění

Uzavření povinného ručení prostřednictvím internetu je velice jednoduché, prosíme Vás však, abyste věnovali potřebnou pozornost veškerým doprovodným textům a vyplňování online formuláře.