Flotilové pojištění

Automobily používané k práci a podnikání jsou na cestách dnes a denně, s vyšším počtem najetých kilometrů se zvyšuje riziko dopravních nehod. Pro vlastníky nebo nájemce těchto vozidel je určeno flotilové pojištění, které je variabilní a lze jej přizpůsobit potřebám a konkrétnímu vozovému parku a to ne jen podnikatelům, ale i fyzickým osobám.

Flotilové pojištěni - zaparkovaná řada dodávek

Co je flotilové pojištění?

Díky flotilovému pojištění mají fyzické a právnické osoby možnost si pojistit hned několik vozů najednou. Pojišťovny nabízejí svým zákazníkům velké “množstevní” slevy, při pojištění více vozidel. Díky tomu se lze dostat na výhodnější cenu povinného ručení nebo havarijního pojištění. Čítá-li váš vozový park 4 a více vozidel, jste tím správným adeptem na sjednání flotilového pojištění.

Flotilové pojištění na míru

Pojišťovny nezajímá pouze počet automobilů ve vaší flotile, protože se jedná o specifické pojištění, bude ušito na míru pro konkrétního zákazníka. Faktory, které ovlivní cenu pojištění jsou například:

 • Předmět podnikání.
 • Provozování tuzemské nebo zahraniční dopravy, množství kilometrů, které běžně jezdíte.
 • Trasy, které jezdíte, pohybují-li se vaše vozy ve městech nebo menších regionech. Dostáváte se do rizikových zemí jako je například Moldavsko, Kazachstán a další.
 • Pojištění výrazně ovlivní kvalita a stálost řidičů, se kterými pracujete.

Povinné ručení

Zákon ukládá povinnost všem vlastníkům motorových vozidel uzavřít povinné ručení. Škody způsobené provozem vozidla jsou kryty povinným ručením. Flotilové pojištění nabízí uzavření hromadné smlouvy o povinném ručení pro všechna vozidla.

Havarijní pojištění

Úkolem havarijního pojištění je chránit vůz před škodami, které mu způsobí havárie, vandalismus, vlastní zavinění, přírodní vlivy nebo odcizení. V těchto případech je pojišťovnou vyplacena adekvátní částka jako náhrada škody, která na automobilu vznikla. Uzavření havarijního pojištění spolu s povinným ručením, přináší zajímavé slevy na základě propojištěnosti více rizik v jedné smlouvě.

Jaká vozidla lze pojistit?

 • Osobní a užitkové automobily
 • Nákladní vozidla
 • Tahače, u nich je vhodné uvažovat o vyšších limitech povinného ručení, jednak obvykle najezdí více kilometrů než osobní automobily a případné škody se pohybují ve vyšších cenových hladinách.
 • Návěsy a přívěsy

Jeho výhody?

 • Hlavní výhodou flotilového pojištění je získání příznivé ceny pojištění.
 • Díky jednomu správci pojištění vše velmi administrativně jednoduché. Klient obdrží pouze jedno přehledné vyúčtování a všechny zelené karty najednou, takže nepotřebuje vyřizovat každou pojistku a složenku samostatně.
 • Flotilové pojištění je flexibilní a reaguje na potřeby Vašeho vozového parku, které je možné upravovat při obměňování a vozidla v ní odpojistit či dopojistit a libovolně upravovat rozsah pojištění.
 • Zároveň se posuzují vždy škody v rámci celého pojištění a sleduje se dlouhodobá nehodovost. Tímto se nemusíte bát o bonusy, ty se načítají za každé vozidlo zvlášť v databázi ČKP. Každoročně proběhne hodnocení průběhu škod za celou flotilu, na základě něhož můžete získat následnou slevu v podobě bonifikace.
 • Nadstandardní servis, kromě jednoduchého a administrativně nenáročného uzavření smluv, bude velmi rychlá i likvidace škod.
 • Pokryje potřeby velkých klientů díky skvělé komunikaci. Získáte specialistu, který se bude starat o vaši pojistnou smlouvu a veškerou její správu. Ten vás provede prvními informace o pojištění, změnami v pojištění, pomůže při řešení problematických škod.

Další plusy

 1. Je možné získat vyšší limity krytí za stejné peníze. (krytí 100 mil. a více za srovnatelnou cenu jako limity do 35 mil.)
 2. Obchodní slevy ne jen v souvislosti s velikostí vaší flotily.
 3. Možnost fixace pojištění na tři nebo pět let a s tím získání patřičné slevy.
 4. Kromě povinného a havarijního pojištění je možné sjednat další asistenční služby nebo připojištěni.

Asistenční služby

Díky asistenčním službám ušetříte v případech kolize a nutnosti vyproštění těžkého tahače nebo návěsu z nepřístupných míst nebo při nuceném odtahu z dálnice. Jistě oceníte pomoc při přeložení nákladu, což není nejlevnější záležitostí.
Služební auta mají vysoký nájezd kilometrů, proto se zvyšují rizika, specialisté doporučují myslet na připojištění skel vozidla.
Pro ty, kteří se často pohybují na silnicích, které lemují pole a lesy, je určeno připojištění střetu se zvěří.

Nezávazně Vám spočítáme flotilové pojištění

Vyberte jaké máte typy vozidel ve svém vozovém parku

Počet vozidel

Informace o Vaší firmě

Máte konkurenční nabídku a chcete ji od nás do 24 hodin přepočítat?

Stačí když nám pošlete jedno z následujícího:

 • aktuální smlouvu nebo nabídku
 • tabulku s vozidly

Odesláním formuláře potvrzujete, že jste se seznámil(a) s Informacemi o zpracování osobních údajů.