Povinné ručení a havarijní pojištění

Povinné ručení slouží k ochraně finanční ztráty  při vámi zaviněné dopravní nehodě a je zákonem povinné, jak už napovídá jeho název. Havarijní pojištění oproti povinnému ručení je dobrovolné a kryje škody vzniklé na vašem vozidle.

Kdy potřebuji povinné ručení

Povinné ručení potřebujete jednoduše vždy, pokud jste majitelem vozu evidovaného v registru vozidel. To je dáno zákonem a pokud byste provozovali vozidlo bez této pojistky, hrozí vám pokuta až 40.000 Kč. V případě zapomenutí dokladu o pojištění, tzv. zelené karty, při silniční kontrole vám hrozí sankce ve výši 1.500 – 3.000 Kč. Doporučujeme mít ji pořád při sobě.

Co mi kryje povinné ručení?

Povinné ručení kryje náklady na škody při dopravní nehodě, kterou zaviníte. Jde například o škody na vozidle, újmu na zdraví nebo na majetku. A pozor, pokud zákonnou pojistku zřízenou nemáte, kromě pokuty musíte také veškeré náklady zaplatit z vlastní kapsy. Často se přitom jedná až o částky v řádu milionů korun.

Kdy mám pořídit havarijní pojištění?

S výjimkou vámi nezaviněné nehody s jiným účastníkem silničního provozu nekryje povinné ručení škody, které si způsobíte na svém autě. Pokud tedy máte obavy z finančních dopadů nenadálé motoristické události na váš rodinný rozpočet, je určitě lepší si pořídit i havarijní pojistku. Klidnější spánek za to stojí.

Co mi kryje havarijní pojištění?

Havarijní pojištění kryje následky všemožných průšvihů, které se mohou stát  vašemu autu. Může se jednat o krádež, ale také dopravní nehodu, rozbití podvozku na výmolech nebo  při krupobití. Vyplacená částka závisí samozřejmě na řadě faktorů, hlavně ale na míře spoluúčasti, typu vozu a vaší řidičské historii.

Stačí mi jen připojištění?

V některých případech ale není nutné pořizovat hned havarijní pojištění. Možná vám bude stačit jen připojištění k povinnému ručení, které dokáže pokrýt například poškození čelního skla kamínkem, srážku se zvířetem nebo třeba krádež zavazadel z vozidla. Na nabídky připojištění se podívejte v rámci kalkulačky povinného ručení.

Povinné ručení a havarijní pojištění

Získejte nejlevnější pojištění během 10 minut

Povinné ručení a havarijní pojištění si u nás můžete sjednat online během několika minut, případně vám jej rádi pomůžeme vybrat na telefonu 226 289 778. Doklad o pojištění posléze obratem dostanete na e-mail, a hned následující den poštou. Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, využít můžete samozřejmě i náš chat nebo facebook.