Povinné ručení a kalkulačka 2012

Pojišťovny nejen snižují ceny, ale upravují i produkty. Povinné ručení začíná pomalu suplovat havarijní pojištění. Připojistit si můžete už i nebezpečí krádeže nebo přímou likvidaci.

Povinné ručení 2012
Naboural do Vás někdo? Zavolejte své pojišťovně povinného ručení.

Navíc chtějí více rozlišovat cenu pojistného mezi bourajícími a nebourajícími řidiči. Pro pojišťovny je důležité jaké riziko s sebou klient přináší.

Pojištění proti škodám na vlastním voze

Připojištění proti odcizení si můžete nově sjednat u Allianz a České pojišťovny. Doplňkové pojištění je především pro řidiče, kterým se už nevyplatí sjednávat havarijní pojištění a hrozí jim nebezpečí krádeže.

Přímá likvidace škod v povinném ručení

Dalším trendem povinného ručení je v současné době také přímá likvidace. Díky tomuto doplňkovému pojištění se nemusíte v případě dopravní události, kterou nezaviníte, o nic starat. Pojišťovna za Vás převezme veškeré nepříjemnosti související s likvidací škody.

Službu nabízí pojišťovny:

  • Allianz – zdarma u nejdražšího produktu
  • Kooperativa – Na100pro za 1.200 Kč/rok
  • Česká pojišťovna – 1. Povinné ručení Bez povinností zcela zdarma
  • Generali – zdarma, pokud máte i havarijní pojištění
  • Uniqa – Profík v rámci rozšířené asistence

Sazby povinného ručení 2012 jsou příliš nízko

Podle aktuálních průzkumů je stávající vývoj cen povinného ručení dlouhodobě neudržitelný. Průměrné pojistné v posledních letech výrazně klesá. Dá se tedy předpokládat, že tento rok je poslední, kdy cena pojištění bude takto nízko.

Nízká cena povinného ručení by v dalších letech neměla být hlavním tahákem. Pojišťovny mění strategii v boji o klienta a snaží se, aby klient dostal za své peníze co nejvíce služeb.