Havarijní pojištění online

  • Ochrana před následky havárie, vykradení či řádění živlů

Havarijní pojištění: řešení pro Váš klid

Nezdá se to, ale řídit v České republice auto je tak trochu ruleta. Šance, že se stanete účastníkem jedné z více než 200 dopravních nehod každý den, není zrovna malá. Zákonné povinné ručení přitom řeší jen škodu způsobenou ostatním, a Vám s nabouraným autem mohou zůstat jen oči pro pláč (a díra v peněžence). Stejně jako při ukradení, nebo třeba poškození vandaly či kroupami. Naštěstí existuje řešení – havarijní pojištění.

Proč havarijní pojištění

Havarijní pojištění auta je dobrovolné majetkové pojištění, které kryje škody na Vašem vozidle. Zároveň nezáleží, jestli jste škodu částečně či úplně zavinili vy. Pojištění Vám uhradí vynaložené náklady způsobené havárií, krádeží, vandalismem anebo přírodním živlem. Pokud jste tedy neporušili jeho podmínky, třeba řízením pod vlivem alkoholu.

Cena havarijního pojištění

Na Povinné-ručení.com máte na výběr širokou nabídku variant havarijního pojištění, které se liší výší pojistného plnění, spoluúčastí a také rozsahem pojištěných událostí. Výsledná cena havarijního pojištění je odvozena od řady faktorů, včetně typu Vašeho vozu a množství nehod, které máte za sebou. Na kolik vyjde Vás, si spočítejte v naší kalkulačce.

Havarijní pojištění auta online

Spoluúčast u havarijního pojištění

U havarijního pojištění musíte většinou počítat s jistým podílem Vaší spoluúčasti. Do určité částky v penězích, procentech či obojím si v tom případě hradíte škodu sami, nad ni potom doplácí pojišťovna.

Krátkodobé havarijní pojištění do zahraničí

Pokud plánujete cestu do zahraničí a chcete auto pojistit pouze na dobu dovolené, nabízí pojišťovny alternativu. Cena krátkodobého havarijního pojištění je sice vyšší, ale zároveň budete na cestách klidnější. Konkrétní podmínky včetně výše spoluúčasti najdete vždy v pojistné smlouvě.

Pomůžeme Vám se sjednáním

Na našem webu si můžete porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a případně havarijní pojištění rovnou sjednat online během několika minut. Pokud preferujete telefon, rádi Vás výběrem provedeme na čísle 226 289 778. A v případě dotazů jsme k dispozici i na facebooku a také chatu.

Proč si sjednat havarijní pojištění na Povinné-ručení.com?

  • Šetříme Vám peníze – přinášíme slevu až 70 % oproti standardním ceníkům pojišťoven.
  • Šetříme Váš čas – porovnání největšího počtu nabídek na jednom místě a možnost sjednání pojištění během několika minut.
  • Nikomu nenadržujeme, tedy kromě Vás – chceme, abyste si sami vybrali pojištění, které Vám vyhovuje nejvíce.
  • Jsme dobří v tom, co děláme – na trhu fungujeme od roku 1999 a v našich řadách máme jen proškolené odborníky s aktuálními informacemi.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Havarijní pojištění je nepovinné pojištění vozidla, které kryje nejen škody na vozidle, které si na svém vozu způsobíte v případě autonehody, ale kryje také škodu, které Vám vznikne při odcizení vozidla nebo při poškození vandalem nebo vlivem přírodních živlů.

Havarijní pojištění se vztahuje na škody způsobené vlastnímu vozidlu v případě autonehody. Dále kryje škody způsobené při střetu se zvěří, odcizením vozidla, poškození vozidla vandalem a na škody způsobené vlivem přírodních živlů.

Totální škoda nastává ve chvíli, kdy je vozidlo poškozeno natolik, že není možné ho opravit nebo v případě, že by náklady na opravu vozidla přesáhly obvyklou cenu vozidla (aktuální hodnota vozidla v momentě před poškozením) a oprava se tak už jednoduše nevyplatila.

Cena havarijního pojištění se nejčastěji vypočítává podle těchto údajů:

  • pořizovací cena vozidla
  • stáří vozidla
  • tovární značka a typ vozidla

Konečnou cenu pak může ovlivnit také frekvence placení, výše zvolené spoluúčasti a započtení případného bonusu.

S ohledem na to, že se havarijní pojištění vypočítává nejčastěji podle tovární značky a typu motorového vozidla, stáří a pořizovací ceny vozidla a další, nelze obecně odpovědět. Pokud chcete zjistit, kolik by stálo havarijní pojištění na Vaše vozidlo, můžete využít naši kalkulačku a nechat si cenu havarijního pojištění spočítat a porovnat nabídky napříč pojišťovnami.

Havarijní pojištění kryje škody způsobené na vlastní vozidle a z důvodu autonehody, střetu se zvěří, odcizení vozidla, vlivem přírodních živlů, vandalismu nebo neoprávněné užití. Pokrývá částečné poškození, ale i totální zničení vozidla.

Havarijní pojištění se vyplatí u vozidel do maximálního stáří 10 let.