Výpočet povinného ručení z pohodlí domova, rychle a jednoduše

Sjednat online povinné ručení
Sjednat online

Pomohu vám vybrat nejvýhodnější nebo nejlevnější variantu pojištění ušitou přesně na míru vašemu vozu.Nebo vyplňte údaje o vozidle ručně

Už nyní můžete využít naši novou online kalkulačku pro výpočet povinného ručení, mezi zásadní změny patří především zjednodušení celého procesu, který vám tak zabere jen pár minut. Mrkněte na naše tipy, ve kterých vám ukážeme, jak se nová kalkulačka používá.

Krok 1 – údaje o vozidle

Základní údaje o vašem vozidle jsou pro výpočet celkové ceny zásadní, proto se na jejich vyplnění zaměřuje hned první krok.

 1. SPZ (registrační značka vozidla) – do tohoto pole zadáte poznávací značku vozidla, které chcete pojistit. V případě, že ji zatím nemáte, můžete nám ji sdělit dodatečně.

  • Po zadání SPZ a kliknutí na tlačítko “Vyhledat”, se vám zobrazí technické údaje o vozidle, které je evidováno pod touto registrační značkou. Předvyplněné údaje následně můžete upravit.
  • Pokud SPZ nezadáte, pokračujte vyplněním jednotlivých údajů.
 2. Druh vozidla – kliknutím na toto pole se vám otevře rozbalovací seznam, ze kterého vyberete druh vašeho vozu.

 3. Tovární značka vozidla – po kliknutí na toto pole se vám zobrazí rozbalovací seznam s výčtem továrních značek automobilů, opět stačí pouze vybrat značku vašeho vozu. V případě, že byste nenašli správnou značku vozu, můžete vybrat možnost “ostatní” a název doplnit ručně.

povinné ručení kalkulačka - Krok 1: údaje o vozidle
 1. Model vozidla – podobně jako v předchozím poli, vyberete z možností konkrétní model vašeho automobilu.

 2. Počet sedadel – uvedete počet sedadel ve vašem voze.

 3. Objem válců a výkon motoru – hodnoty odpovídající vašemu vozu vložíte do jednotlivých polí. Tyto hodnoty najdete na malém i velkém technickém průkazu.

 4. Datum první registrace – do jednotlivých oken uvedete den, měsíc a rok první registrace vašeho vozidla. Tento údaj najdete na velkém technickém průkazu.

 5. Na co vozidlo používáte – v rozbalovacím seznamu vyberete z možností, která odpovídá využití vašeho automobilu.

Po vyplnění základních údajů kliknete na tlačítko “Pokračovat” a přejdete k dalšímu kroku.

Krok 2 – základní údaje

V druhém kroce vyplníte základní osobní údaje, které budou využity pouze v případě, že byste si povinné ručení následně také sjednali. V opačném případě údaje nebudou nijak uloženy ani využívány.

 1. Ze dvou možností vyberete, jestli budete zadávat údaje o vás, nebo o vaší firmě.
 2. Následně vyplníte váš věk a poštovní směrovací číslo.
 3. Na závěr zadáte telefonní číslo, na které vás v případě sjednání budeme moct kontaktovat.

Pokud nejste provozovatelem vozidla, bude potřeba doplnit informace o provozovateli – věk, PSČ / název firmy nebo IČO).

Dále pokračujte kliknutím na tlačítko “Ukázat nabídky”.

povinné ručení kalkulačka - Krok 2: základní údaje

Krok 3 – výběr povinného ručení

U třetího kroku najdete srovnání kalkulací povinného ručení, můžete si vybrat tu, která bude odpovídat vašim požadavkům.

U jednotlivých variant je zobrazena –

 1. Výše pojistného plnění
 2. Co vše dané pojištění obsahuje
 3. Cena povinného ručení (zobrazení lze měnit podle ceny za rok, pololetí nebo čtvrtletí)

Pokud si z kalkulace vyberete, stačí kliknout na danou variantu a pokračovat tlačítkem “Vybrat”.

povinné ručení kalkulačka - Krok 3: výběr povinného ručení

Krok 4 – doplňující údaje o vozidle (v případě zájmu o havarijní pojištění)

Pro zobrazení kalkulací havarijního pojištění je potřeba zadat doplňující údaje o vozidle.

 1. Cena vozidla – vyplníte cenu vašeho vozu.
 2. Zabezpečení vozidla – po kliknutí se vám zobrazí rozbalovací seznam, ve kterém označíte příslušné zabezpečení vašeho automobilu.
 3. Vybavení vozidla – po zobrazení rozbalovacího pole opět vyberete ze seznamu, tentokrát však vybavení vašeho vozidla.

Po zadání doplňujících údajů můžete pokračovat kliknutím na tlačítko “Ukázat nabídky”.
V případě, že o zobrazení kalkulace havarijního pojištění nemáte zájem, stačí kliknout na tlačítko “Nemám zájem”.

povinné ručení kalkulačka - Krok 4: doplňující údaje o vozidle

Krok 5 – výběr havarijního pojištění

Podobně jako u třetího kroku se vám po vyplnění údajů zobrazí možnosti pro havarijní pojištění vašeho vozidla. Poté, co si vyberete havarijní pojištění, které vám bude vyhovovat, pokračujte tlačítkem “Vybrat” u vámi zvolené varianty.

povinné ručení kalkulačka - Krok 5: výběr havarijního pojištění

Krok 6 – výběr připojištění

Po výběru z variant havarijního pojištění, přejdete k možnostem připojištění, kterými můžete maximalizovat svou ochranu a v případě zájmu kliknout na jednotlivou variantu a přidat ji do vašeho výběru.

povinné ručení kalkulačka - Krok 6: výběr připojištění

Po výběru z variant připojištění přejdete zpět do horní části obrazovky a pokračujete tlačítkem “Sjednat”.

Krok 7 – sjednání povinného ručení

Poslední krok se věnuje samotnému sjednání povinného ručení. Po vyplnění osobních údajů – jméno, příjmení, rodné číslo, e-mail, telefonní číslo a občanství – už vám nic nebrání k sjednání pojištění vašeho vozidla. S naší online kalkulačkou, tak můžete mít během pár minut hotovo, a to navíc z pohodlí domova.

povinné ručení kalkulačka - Krok 7: sjednání povinného ručení

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Zařídit to dokážeme – je možné si u nás sjednat jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění, která budou platit ode dneška. U řady pojišťoven pro Vás dokážeme sjednat i pojištění, jejichž počátek může být až 3 měsíce dopředu.
Můžete buď zaplatit online Vaší platební kartou, nebo nabízíme také možnost platby převodem na účet.
Ačkoliv nejčastější variantou je roční platba za pojištění, je také možné jeho půlroční nebo dokonce čtvrtletní hrazení. Vybrané pojišťovny umožňují měsíční platby za pojištění, jejich výčet Vám však sdělíme pouze telefonicky – tyto pojišťovny preferují platbu prostřednictvím SIPO/inkasa.
Vaše rodné číslo využijeme při ověření Vašich bonusů za předchozí bezškodné období Vašeho pojištění. Společně s Vaším jménem si tak tyto bonusy budeme moci dohledat v databázi české kanceláře pojistitelů – na základě tohoto bonusu pak u pojišťovny, u které si budete sjednávat pojištění, dostanete slevu. Nemějte žádné obavy – s tímto i jinými údaji nakládáme velmi citlivě a jsou u nás v bezpečí.
Zvládnete-li si poradit s kalkulací sami, nemějte obavy – rozhodně Vás nečekají žádné zbytečné hovory z naší strany. Někteří klienti si s kalkulačkou nevědí rady. Díky poskytnutému telefonnímu číslu jsme pak schopni pohotově reagovat a poskytnout „pomocnou ruku“ při dokončení kalkulace. Navíc některé z pojišťoven si nepřejí být zahrnuty v online kalkulačkách – proto je naše nabídka pojišťoven po telefonu širší.
Ano, je to naprosto bezpečné, nemusíte mít strach, že bychom Vaše telefonní číslo prodávali třetím stranám – nakládáme s ním stejně citlivě, jako s ostatními osobními údaji. Pokud se chcete dozvědět více informací, navštivte naši stránku o zpracování osobních údajů.
Ve čtvrtém kroku kalkulace ceny pojištění jsou zohledněny všechny údaje (o vozidle, o pojistníkovi, o vlastníkovi a provozovateli), které jste zadali – je proto potřeba, aby byly přesné a pravdivé. Díky nim pak proběhne u jednotlivých pojišťoven výpočet a vy tak máte možnost vidět reálnou cenu pojištění u každé z nich.
Zařídit to pro Vás dokážeme, a dokonce tento způsob sjednání nabízí pár výhod. Jednou z nich je, že budete mít vše na jedné smlouvě. K tomu navíc je tato skutečnost většinou u pojišťoven zohledňována a Vy tak můžete dostat ještě dodatečnou slevu. Pokud si však budete přát sjednat si povinné ručení i havarijní pojištění zvlášť, samozřejmě můžete.
Možné to je. Jediné, co je k tomu potřeba, je výběr patřičného typu pojistníka v naší online kalkulačce. Pokud máte vozidel vícero, doporučujeme Vám kontaktovat naše specialisty na pojištění firemních vozidel a flotil. Kontaktovat je můžete na naší zákaznické lince.