Startovací kabely a asistenční služby

30.05.2017Povinné ručení

Situace, kdy vám auto vypoví službu nebo se s ním dostanete do jiných problémů, nastává často ve chvíli, kdy ji nejméně čekáte a kdy na ni nejste připraveni. Jeden podezřelý zvuk vycházející z podkapoty může přinést obrovské komplikace. Pokud před jízdou myslíte na nejhorší, máte v rámci povinného ručení či havarijního pojištění také připojištěnou rozšířenou asistenční službu a při ruce její telefonní číslo.

Startovací kabely a asistenční služby

Asistence zdarma

Když si vybíráte povinné ručení a havarijní pojištění, můžete vás překvapit, že součástí každého balíčku je asistenční služba zdarma. Vyplatí se přečíst si vždy pojistné podmínky, jelikož taková služba většinou zajišťuje opravdu jen základní “péči”. Mezi tu může patřit příjezd asistenčního vozidla, oprava porouchané části auta nebo odtažení, vyproštění, ale také právní asistenci. Avšak pouze do pojišťovnou stanovených limitů. Přesáhne-li poskytnutá pomoc cenovou hranici, budete si zbytek nákladů hradit ze svého. Při prvním telefonátu asistenční službě je dobré se rovnou informovat o rozsahu rizik a s nimi spojenými službami, které v rámci základní asistence poskytují.

Mimořádné asistenční služby

Rozšířené a nadstandardní asistenční služby zpravidla nabízejí vyšší limity pojistného plnění a jak je z názvu jasné, také širší rozsah svého působení. Například vám zajistí v době opravy vozu pokračování v cestě, ubytování a náhradní dopravu, vymění zámek v případě ztráty klíčů, doručí vzkaz o blízké osobě a mnoho dalších. Za takový komfort vetšinou zaplatíte jen o pár set korun ročně navíc:

Pojišťovna AXA Asistence MAX za 499,- Kč/rok
Pojišťovna ČSOB Asistenční služby nadstandard za 272,- Kč/rok
HVP pojišťovna Dodatkové asistenční služby za 285,- Kč/rok

Celkovou cenu povinného ručení nebo havarijního pojištění včetně navýšených asistencí si můžete spočítat zdarma s naší kalkulačkou a vybrat si z mnoha balíčků, které pojišťovny nabízejí.

Čtěte podmínky a nechte si poradit

Důležité jsou ale podmínky jednotlivých pojišťoven a skutečnost, co všechno jednotlivé asistenční služby svým klientům poskytují. Jejich prostudováním vás v případě nouze nic nepřekvapí. Při jakýchkoli nejasnostech kontaktujte naše makléře, kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou vybrat to nejvhodnější pojištění s vámi požadovanými asistenčními službami. Stačí jen vyplnit formulář Chci být kontaktován na hlavní stránce.Nejnovější články

  Zlozvyky z autoškoly

  19.10.2018

  V autoškole se toho mnoho naučíme – včetně věcí, kterými si v reálném provozu při samostatné jízdě spíše uškodíme. Jaké zlozvyky si často odnášíme z autoškoly?

  Jak se zachovat při hrozícím střetu se zvěří

  18.10.2018

  Na podzim a na jaře přibývá srážek s lesní zvěří. Jak reagovat, když i vás potká tato nepříjemná událost?

  Značky na přání

  17.10.2018

  Již téměř tři roky si mohou vlastníci motorových vozidel žádat o registrační značky na přání. Je o ně stále zájem jako na začátku, nebo už boom opadl?

  Parkování v Praze

  11.10.2018

  Parkování v Praze chce notnou dávku trpělivosti, stejně tak jako samotný průjezd městem v dopravní špičce. Cílem města je naučit lidi cestovat i MHD.