Startovací kabely a asistenční služby

30.05.2017Povinné ručení

Situace, kdy vám auto vypoví službu nebo se s ním dostanete do jiných problémů, nastává často ve chvíli, kdy ji nejméně čekáte a kdy na ni nejste připraveni. Jeden podezřelý zvuk vycházející z podkapoty může přinést obrovské komplikace. Pokud před jízdou myslíte na nejhorší, máte v rámci povinného ručení či havarijního pojištění také připojištěnou rozšířenou asistenční službu a při ruce její telefonní číslo.

Startovací kabely a asistenční služby

Asistence zdarma

Když si vybíráte povinné ručení a havarijní pojištění, můžete vás překvapit, že součástí každého balíčku je asistenční služba zdarma. Vyplatí se přečíst si vždy pojistné podmínky, jelikož taková služba většinou zajišťuje opravdu jen základní “péči”. Mezi tu může patřit příjezd asistenčního vozidla, oprava porouchané části auta nebo odtažení, vyproštění, ale také právní asistenci. Avšak pouze do pojišťovnou stanovených limitů. Přesáhne-li poskytnutá pomoc cenovou hranici, budete si zbytek nákladů hradit ze svého. Při prvním telefonátu asistenční službě je dobré se rovnou informovat o rozsahu rizik a s nimi spojenými službami, které v rámci základní asistence poskytují.

Mimořádné asistenční služby

Rozšířené a nadstandardní asistenční služby zpravidla nabízejí vyšší limity pojistného plnění a jak je z názvu jasné, také širší rozsah svého působení. Například vám zajistí v době opravy vozu pokračování v cestě, ubytování a náhradní dopravu, vymění zámek v případě ztráty klíčů, doručí vzkaz o blízké osobě a mnoho dalších. Za takový komfort vetšinou zaplatíte jen o pár set korun ročně navíc:

Pojišťovna AXAAsistence MAX za 499,- Kč/rok
Pojišťovna ČSOBAsistenční služby nadstandard za 272,- Kč/rok
HVP pojišťovnaDodatkové asistenční služby za 285,- Kč/rok

Celkovou cenu povinného ručení nebo havarijního pojištění včetně navýšených asistencí si můžete spočítat zdarma s naší kalkulačkou a vybrat si z mnoha balíčků, které pojišťovny nabízejí.

Čtěte podmínky a nechte si poradit

Důležité jsou ale podmínky jednotlivých pojišťoven a skutečnost, co všechno jednotlivé asistenční služby svým klientům poskytují. Jejich prostudováním vás v případě nouze nic nepřekvapí. Při jakýchkoli nejasnostech kontaktujte naše makléře, kteří vám vše vysvětlí a případně pomohou vybrat to nejvhodnější pojištění s vámi požadovanými asistenčními službami. Stačí jen vyplnit formulář Chci být kontaktován na hlavní stránce.Nejnovější články

  Tankujete palivo do prvního cvaknutí?

  13.02.2019

  Automatické cvaknutí tankovací pistole upozorňuje na téměř plnou nádrž. Proč nemá smysl jej ignorovat a tankovat dál až po okraj palivové nádrže?

  Co umí parkovací asistent

  12.02.2019

  Přecpaná města, velké vozy, nedostatečný výhled, málo místa - to vše jsou důvody, proč lidé volí vozy s inteligentní technologií parkování.

  Sjednejte si u nás autopojištění a vyhrajte iPhone 8

  01.02.2019

  Sjednejte si u nás od 1. února do 30. dubna 2019 povinné ručení nebo havarijní pojištění a budete automaticky zařazeni do soutěže o telefony iPhone 8.

  Věci, které v autě děláme nevědomky

  30.01.2019

  Stane se vám, že se nachytáte, jak zpíváte nebo si povídáte sami pro sebe? Jsou věci, které občas děláme automaticky a uvědomíme si je až později.