Nejagresivnější řidiči na světě

06.12.2018Povinné ručení

Stále častěji jsme prostřednictvím televizních novin či videí na internetu svědky toho, jak řidič jednoho vozu vybrzdí nebo úmyslně omezí řidiče jiného. I když nelze házet všechny do jednoho pytle, vedle nepozornosti a alkoholu a drog je agresivní chování třetí nejčetnější příčinou dopravních nehod. Jak jsou na tom Češi v porovnání s jinými zeměmi?

Možná byste čekali, že mezi nejagresivnějšími řidiči najdeme Italy, Španěly nebo Portugalce, tedy obyvatele jižních zemí s mnohdy velmi temperamentní náturou. Podle studie provedené leasingovou společností LeasePlan jsou nečekaně nejvíc výbušní za volantem Britové, za nimi Francouzi, jako třetí se umístili čeští řidiči. Výsledky studie je samozřejmě potřeba brát trochu s rezervou, vždyť průzkum probíhal mezi třemi tisíci respondenty ve dvaceti zemích. I tak to ale moc lichotivě pro Českou republiku nevyznívá.

Nejagresivnější řidiči

Nejlépe se jezdí v Turecku

První desítku doplňují řidiči z Německa, Indie, Belgie, Itálie, USA, Austrálie a Lucemburska. Naopak třeba polští řidiči, o nichž je většina Čechů přesvědčena, že se jedná o nejhorší šoféry na světě a nepřeje si je na silnicích potkat, skončili na krásném 18.místě.

Překvapením je zajisté Turecko a Portugalsko, které z průzkumu vyšly jako země s nejohleduplnějšími řidiči, pouze 23%, resp. 24% respondentů, se někdy stalo příjemci agresivních nebo vulgárních gest, oproti “vítězi” průzkumu, Velké Británii, kde se s takovými gesty setkalo 76% respondentů a 73% respondentům dokonce jiný řidič najel úmyslně do cesty.
Důvodů, proč Britové v průzkumu pohořeli, je povícero. Vedle polorozpadlých silnic a hustého provozu jsou to vystresovaní řidiči v časovém presu.

Nejhorší řidiči

Nejhorší jsou majitelé BMW

Zajímavá je i další studie, která probíhala ve Velké Británii, a ptala se na to, jaké značky vozů podle dotazovaných řídí nejvíce agresivní šoféři. Více jak polovina Britů se domnívá, že nejagresivnější jsou řidiči BMW, kteří jsou podle respondentů zároveň špatnými lidmi celkově. Jako druzí skončili majitelé Range Roveru, na třetím místě se umístili řidiči Audi, konkrétně ti, kteří řídí Audi TT. Celkem vysoko na žebříčku najdeme i řidiče dodávek, speciálně se jedná o dodávku Ford Transit a VW Transporter.Nejnovější články

  Tankujete palivo do prvního cvaknutí?

  13.02.2019

  Automatické cvaknutí tankovací pistole upozorňuje na téměř plnou nádrž. Proč nemá smysl jej ignorovat a tankovat dál až po okraj palivové nádrže?

  Co umí parkovací asistent

  12.02.2019

  Přecpaná města, velké vozy, nedostatečný výhled, málo místa - to vše jsou důvody, proč lidé volí vozy s inteligentní technologií parkování.

  Sjednejte si u nás autopojištění a vyhrajte iPhone 8

  01.02.2019

  Sjednejte si u nás od 1. února do 30. dubna 2019 povinné ručení nebo havarijní pojištění a budete automaticky zařazeni do soutěže o telefony iPhone 8.

  Věci, které v autě děláme nevědomky

  30.01.2019

  Stane se vám, že se nachytáte, jak zpíváte nebo si povídáte sami pro sebe? Jsou věci, které občas děláme automaticky a uvědomíme si je až později.