Návod na kalkulačku povinného ručení krok za krokem

02.06.2017Povinné ručení

Přinášíme podrobný návod k naší kalkulačce povinného ručení, díky které můžete porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. Stačí vyplnit několik základních informací o vašem automobilu, pár údajů o vás a nejvýhodnější nabídka povinného ručení je na světě. Níže se dozvíte, jak s naší kalkulačkou povinného ručení pracovat.

1. Vyberte typ vozidla

 • Kliknutím na příslušnou ikonu zvolte typ vozidla, které chcete pojistit. Po rozkliknutí ikony „ostatní“ se zobrazí další možné typy vozidel.

Návod na kalkulačku povinného ručení krok za krokem

 • Níže vyplňte požadované údaje o vozidle. Vyčtete je z technického průkazu.
 • Tovární značka – nenajdete-li značku vašeho vozu v seznamu, zvolte poslední možnost „ostatní“ a značku a typ vozidla vyplňte ručně.
 • Objem válců a výkon – vyplňte pouze číslice bez jednotek.
 • U většiny vyplňovaných polí je vpravo otazník, který po rozkliknutí zobrazí nápovědu a radu, kde přesně daný údaj naleznete.Kalkulačka povinného ručení - údaje o vozidle

2. Vyberte typ pojistníka

 • Vyberte typ pojistníka a vyplňte údaje o něm. Pojistník je osoba, která uzavírá smlouvu s pojišťovnou.Kalkulačka povinného ručení - typ pojistníka
 • Pokud se provozovatel vozidla liší od pojistníka, zaškrtněte políčko „odlišný provozovatel.“ Provozovatelem je ten, kdo vozidlo vlastní (případně je vlastníkem oprávněn k jeho užívání) a je zapsán v technickém průkazu.Kalkulačka povinného ručení - údaje o pojistníkovi

3. Údaje o provozovateli

 • Pokud jsou pojistník a provozovatel dvě různé osoby, je nutné vyplnit také údaje o provozovateli.Kalkulačka povinného ručení - údaje o provozovateli

4. Bonus za jízdu bez nehod

 • Vyplňte počet měsíců pojištění (bonus) – jeden z parametrů, který může významně ovlivnit konečnou cenu pojištění.Kalkulačka povinného ručení - bonus za jízdu bez nehod
  • Jedná-li se o vaše první povinné ručení, zvolte možnost „žádné“.
  • Neznáte-li tento údaj, zvolte možnost „nejsem si jist“. Naši specialisté s vámi telefonicky ověří, na jaký bonus máte nárok. Telefon zadáte v jednom z dalších kroků.
  • Možnost „nepřetržitě od“ zvolte tehdy, znáte-li datum, od kdy běží vaše první povinné ručení. Toto datum společně s počtem pojistných události vepište do příslušných polí.
  • Znáte-li přesný počet měsíců vašeho předchozího povinného ručení, zvolte možnost „znám počet měsíců“. Toto číslo společně s počtem pojistných událostí vyplňte do následujících polí.Kalkulačka povinného ručení - počet měsíců pojištění

5. Akční neveřejné nabídky

 • Máte-li zájem o akční neveřejné nabídky pojišťoven, zvolte možnost „ano (doporučujeme)“. Rádi vám tyto nabídky představíme.Kalkulačka povinného ručení - akční neveřejné nabídky

6. Kontaktní informace

 • Zadejte vaše telefonní číslo a vyplňte vaše příjmení.Kalkulačka povinného ručení - kontaktní informace

7. Údaje o pojištění

Kalkulačka povinného ručení - údaje o pojištění

 • Zadejte datum, od kterého má pojištění vzniknout. Pojištění nemůže být uzavřeno se zpětným datem.
 • Máte-li další pojištění, sdělte nám to a v seznamu následně zaškrtněte pojišťovnu, u které máte toto pojištění sjednané.
 • Máme vám zaslat kalkulaci pojistného na e-mail? Dejte nám to vědět zaškrtnutím příslušného políčka. Nezapomeňte vyplnit také vaši e-mailovou adresu.
 • Váš souhlas se zpracováním osobních údajů je nutný. Proto jsme toto políčko zaškrtli za vás.

Stisknutím tlačítka „spočítat“ odešlete vyplněný formulář a za několik vteřin budete mít k dispozici porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven.
Kalkulačka povinného ručení - tlačítko Spočítat

Nevíte si rady nebo potřebujete s pojištěním poradit? Zanechte nám na sebe kontakt a naši specialisté se s vámi spojí a vaše dotazy s vámi rádi proberou. Poslouží vám k tomu toto tlačítko, které najdete vždy v záhlaví stránky:

Kalkulačka povinného ručení - zanechte nám na sebe kontaktNejnovější články

  Rekonstrukce dálnice D1

  23.04.2018

  Na naší nejdelší dálnici právě probíhá velká rekonstrukce, ta přináší dopravní omezení, nekončící kolony a jiné nepříjemnosti. Jak opravy probíhají?

  Jaký přívěsný vozík můžete připojit za auto?

  18.04.2018

  Na jak těžký přívěsný vozík s nákladem vám stačí řidičské oprávnění skupiny B a kdy budete potřebovat rozšíření B96 nebo skupinu B+E?

  Světové metropole nechtějí ve svých ulicích diesely

  16.04.2018

  Lidstvo bojuje o čistý vzduch a jednou z metod je zákaz vjezdu aut s dieselovým motorem do některých metropolí. Pojďme se podívat na budoucnost dieselů, co je čeká?

  Sdílení vozů, alias carsharing

  13.04.2018

  Pokud se ročně na Vašem tachometru neobjeví víc než 10 až 15 tisíc km, možná byste mohli začít přemýšlet o carsharingu. Jaké jsou jeho výhody?