Jak zabavit děti v autě

12.07.2017Ostatní

K létu neodmyslitelně patří cestování. Možná i vy máte před sebou delší cestu autem, na kterou se chystáte se svými dětmi. Sami jistě dobře víte, jak pro neposedné děti dokáže být dlouhá cesta nudná a otravná. Pokud se však na cestu předem dobře připravíte, může cesta proběhnout v klidu a v dobré náladě. Cesta pak uběhne rychleji a odměnou vám budou spokojené děti.

Jak zabavit děti v autě


Každou cestu je dobré předem naplánovat. O cestování s dětmi to platí dvojnásob. Vyplatí se naplánovat jak množství zastávek a intervaly mezi nimi, tak zábavu, kterou nabídnete dětem, aby se nenudily a nebyly protivné. Příprava před cestou je obzvlášť důležitá, pokud cestujete bez spolujezdce a potřebujete se soustředit na jízdu.

Některé děti většinu cesty prospí (což je úplně nejlepší varianta), jiné zabaví elektronické vymoženosti. Pokud však nechcete, aby vaše děti trávily tolik času na telefonu či tabletu, nabídněte jim jinou formu zábavy. Na trhu existuje množství her, které jsou na cesty (jako) stvořené. Můžete je využít i přímo na dovolené – třeba až vám nebude přát počasí. Toto jsou některé z nich:

 • Už tam budeme?
  Hru s příznačným názvem zvládnou děti od 6 let. Děti při ní sledují okolí a hledají reálné situace či motivy, které jsou znázorněné na kartičkách. Kdo daný motiv uvidí jako první, přičte si bod. Pokud máte více času na přípravu, můžete si vytvořit vlastní verzi této hry.
 • Auto Bingo
  Také při této hře je důležité sledovat okolí. Každý má svou kartičku s obrázky, které musí okolo sebe najít, aby je mohl vyškrtnout. Vyhrává ten, komu se podaří vyškrtnout 5 objektů v řadě. Hru zvládnou děti od 5 let.
 • 100 her pro děti na cestách
  Tuto hru může hrát dítě samo. Obsahuje kartičky s úkoly a smazatelný fix, který zajistí opakované použití. Hra je vhodná pro děti od 4 do 8 let. Menším dětem bude potřeba úkoly přečíst.
 • Hádej kdo?
  Cestovní verze oblíbené hry pro dva hráče. Cílem je pomocí vhodných otázek odhalit soupeřovu identitu dříve, než ji odhalí on. Podobnou hru si můžete zahrát i bez jakýchkoli pomůcek – stačí si myslet zvíře, pohádkovou bytost nebo jinou osobnost a nechat soupeře hádat, do koho jste se převtělili.
 • Magnetické verze společenských her
 • Historky
  Se staršími dětmi si můžete procvičit logické myšlení a luštit záhady ukryté v „historkách“. K dostání jsou tematicky různé historky – růžové, fialové, modré, zelené, bílé, zlaté. Ty černé hrajte až s teenagery.

Společně s cestovními hrami nezapomeňte na cestu přibalit dostatek tekutin a vhodnou svačinu – tedy nic lepkavého ani příliš drobivého. Oblíbená sladkost bude pro děti příjemným překvapením a vítanou odměnou.

Pokud vaše dítě cestování autem špatně snáší, naplánujte si cestu tak, abyste jeli přes noc a dítě cestu prospalo. V tom případě s sebou vezměte polštářek, deku a nejoblíbenějšího plyšáka.Nejnovější články

  Žebříček 5 nejhorších silnic na světě

  01.11.2018

  Na světě existuje spousta silnic, které vyvolávají pochyby, zda byly postaveny pod vedením kompetentního architekta. Chcete znát alespoň 5 z nich?

  Autonomní vozy

  31.10.2018

  Automobilový průmysl stojí na prahu největší změny za posledních sto let. Éra autonomních vozů se blíží, z řidičů budou jen pasivní diváci.

  Naučte se zvládat auto na mokré vozovce

  30.10.2018

  Na speciálních polygonech po celém Česku si můžete bezpečně natrénovat zvládnutí smyku a další manévry, které se vám budou hodit nejen na kluzké vozovce.

  Co tvoří cenu pohonných hmot

  24.10.2018

  Velkou část ceny za pohonné hmoty představují daně. Kolik procent ve skutečnosti odvedeme státu za natankování a proč se ceny během roku mění?