Jak zabavit děti v autě

12.07.2017Ostatní

K létu neodmyslitelně patří cestování. Možná i vy máte před sebou delší cestu autem, na kterou se chystáte se svými dětmi. Sami jistě dobře víte, jak pro neposedné děti dokáže být dlouhá cesta nudná a otravná. Pokud se však na cestu předem dobře připravíte, může cesta proběhnout v klidu a v dobré náladě. Cesta pak uběhne rychleji a odměnou vám budou spokojené děti.

Jak zabavit děti v autě


Každou cestu je dobré předem naplánovat. O cestování s dětmi to platí dvojnásob. Vyplatí se naplánovat jak množství zastávek a intervaly mezi nimi, tak zábavu, kterou nabídnete dětem, aby se nenudily a nebyly protivné. Příprava před cestou je obzvlášť důležitá, pokud cestujete bez spolujezdce a potřebujete se soustředit na jízdu.

Některé děti většinu cesty prospí (což je úplně nejlepší varianta), jiné zabaví elektronické vymoženosti. Pokud však nechcete, aby vaše děti trávily tolik času na telefonu či tabletu, nabídněte jim jinou formu zábavy. Na trhu existuje množství her, které jsou na cesty (jako) stvořené. Můžete je využít i přímo na dovolené – třeba až vám nebude přát počasí. Toto jsou některé z nich:

 • Už tam budeme?
  Hru s příznačným názvem zvládnou děti od 6 let. Děti při ní sledují okolí a hledají reálné situace či motivy, které jsou znázorněné na kartičkách. Kdo daný motiv uvidí jako první, přičte si bod. Pokud máte více času na přípravu, můžete si vytvořit vlastní verzi této hry.
 • Auto Bingo
  Také při této hře je důležité sledovat okolí. Každý má svou kartičku s obrázky, které musí okolo sebe najít, aby je mohl vyškrtnout. Vyhrává ten, komu se podaří vyškrtnout 5 objektů v řadě. Hru zvládnou děti od 5 let.
 • 100 her pro děti na cestách
  Tuto hru může hrát dítě samo. Obsahuje kartičky s úkoly a smazatelný fix, který zajistí opakované použití. Hra je vhodná pro děti od 4 do 8 let. Menším dětem bude potřeba úkoly přečíst.
 • Hádej kdo?
  Cestovní verze oblíbené hry pro dva hráče. Cílem je pomocí vhodných otázek odhalit soupeřovu identitu dříve, než ji odhalí on. Podobnou hru si můžete zahrát i bez jakýchkoli pomůcek – stačí si myslet zvíře, pohádkovou bytost nebo jinou osobnost a nechat soupeře hádat, do koho jste se převtělili.
 • Magnetické verze společenských her
 • Historky
  Se staršími dětmi si můžete procvičit logické myšlení a luštit záhady ukryté v „historkách“. K dostání jsou tematicky různé historky – růžové, fialové, modré, zelené, bílé, zlaté. Ty černé hrajte až s teenagery.

Společně s cestovními hrami nezapomeňte na cestu přibalit dostatek tekutin a vhodnou svačinu – tedy nic lepkavého ani příliš drobivého. Oblíbená sladkost bude pro děti příjemným překvapením a vítanou odměnou.

Pokud vaše dítě cestování autem špatně snáší, naplánujte si cestu tak, abyste jeli přes noc a dítě cestu prospalo. V tom případě s sebou vezměte polštářek, deku a nejoblíbenějšího plyšáka.Nejnovější články

  Jak opravit defekt pneumatiky bez rezervy

  24.05.2019

  V současnosti dle aktualizované vyhlášky nemusíte mít ve voze plnohodnotné náhradní kolo. Co ale dělat, když bez rezervy píchnete?

  Dodržování bezpečné vzdálenosti

  23.05.2019

  Nedodržení dostatečného odstupu mezi vozidly je často příčinou dopravní nehody. Doporučené dvě sekundy dodržuje jen minimum řidičů.

  Proč nešetřit na povinném ručení?

  15.05.2019

  Mezi majiteli vozidel se najdou lidé, kteří neplatí povinné pojištění vozidla. Nakonec ale stejně neušetří, naopak mohou o hodně přijít.

  Senioři za volantem

  02.05.2019

  I když za svůj život najeli mnoho kilometrů, patří senioři mezi nejohroženější skupinu řidičů. Projekt Jedu s dobou jim pomáhá ulehčit řízení.