Jak zabavit děti v autě

12.07.2017

K létu neodmyslitelně patří cestování. Možná i vy máte před sebou delší cestu autem, na kterou se chystáte se svými dětmi. Sami jistě dobře víte, jak pro neposedné děti dokáže být dlouhá cesta nudná a otravná. Pokud se však na cestu předem dobře připravíte, může cesta proběhnout v klidu a v dobré náladě. Cesta pak uběhne rychleji a odměnou vám budou spokojené děti.

Jak zabavit děti v autě Každou cestu je dobré předem naplánovat. O cestování s dětmi to platí dvojnásob. Vyplatí se naplánovat jak množství zastávek a intervaly mezi nimi, tak zábavu, kterou nabídnete dětem, aby se nenudily a nebyly protivné. Příprava před cestou je obzvlášť důležitá, pokud cestujete bez spolujezdce a potřebujete se soustředit na jízdu.

Spočítejte si rychle povinné ručení


Odesláním formuláře tlačítkem Zobrazit 10 nabídek souhlasíte se zpracováním Vámi zadaných osobních údajů – Informace o zpracování osobních údajů

Některé děti většinu cesty prospí (což je úplně nejlepší varianta), jiné zabaví elektronické vymoženosti. Pokud však nechcete, aby vaše děti trávily tolik času na telefonu či tabletu, nabídněte jim jinou formu zábavy. Na trhu existuje množství her, které jsou na cesty (jako) stvořené. Můžete je využít i přímo na dovolené – třeba až vám nebude přát počasí. Toto jsou některé z nich:

 • Už tam budeme?
  Hru s příznačným názvem zvládnou děti od 6 let. Děti při ní sledují okolí a hledají reálné situace či motivy, které jsou znázorněné na kartičkách. Kdo daný motiv uvidí jako první, přičte si bod. Pokud máte více času na přípravu, můžete si vytvořit vlastní verzi této hry.
 • Auto Bingo
  Také při této hře je důležité sledovat okolí. Každý má svou kartičku s obrázky, které musí okolo sebe najít, aby je mohl vyškrtnout. Vyhrává ten, komu se podaří vyškrtnout 5 objektů v řadě. Hru zvládnou děti od 5 let.
 • 100 her pro děti na cestách
  Tuto hru může hrát dítě samo. Obsahuje kartičky s úkoly a smazatelný fix, který zajistí opakované použití. Hra je vhodná pro děti od 4 do 8 let. Menším dětem bude potřeba úkoly přečíst.
 • Hádej kdo?
  Cestovní verze oblíbené hry pro dva hráče. Cílem je pomocí vhodných otázek odhalit soupeřovu identitu dříve, než ji odhalí on. Podobnou hru si můžete zahrát i bez jakýchkoli pomůcek – stačí si myslet zvíře, pohádkovou bytost nebo jinou osobnost a nechat soupeře hádat, do koho jste se převtělili.
 • Magnetické verze společenských her
 • Historky
  Se staršími dětmi si můžete procvičit logické myšlení a luštit záhady ukryté v „historkách“. K dostání jsou tematicky různé historky – růžové, fialové, modré, zelené, bílé, zlaté. Ty černé hrajte až s teenagery.

Společně s cestovními hrami nezapomeňte na cestu přibalit dostatek tekutin a vhodnou svačinu – tedy nic lepkavého ani příliš drobivého. Oblíbená sladkost bude pro děti příjemným překvapením a vítanou odměnou.

Pokud vaše dítě cestování autem špatně snáší, naplánujte si cestu tak, abyste jeli přes noc a dítě cestu prospalo. V tom případě s sebou vezměte polštářek, deku a nejoblíbenějšího plyšáka.