Kamera v autě a její výhody

21.12.2017Ostatní

Pokud přemýšlíte o koupi kamery do auta, pak určitě neváhejte. Ve většině případech vám kamera poslouží jako důkazní materiál a ušetří vám spoustu peněz. Ať už by šlo o poškrábání auta, nebo vážnější situace jako je autonehoda, vždy vám bude autokamera k dobru.

Autokamera a její využití

Řidiči se stávají poslední dobou mnohem více agresivnější a neohleduplní vůči ostatním, než tomu bylo dříve. Projevuje se to několika způsoby, jako třeba vysokou rychlostí, nebezpečným předjížděním, v těch nejvíce vypjatých situacích až vybržďováním. Jednoduše vás řidič předjede a prudce zabrzdí. V takovém případě budete za kameru v autě opravdu vděční. Kamera v autě natočí vše, co se děje okolo vašeho auta a uloží tento záznam do své paměti. Určitě je vhodné jednou za čas paměť promazat, aby se vám náhodou nestala nehoda zrovna, když máte plnou paměť. Za vyšší cenu se dá pořídit kamera do auta, která paměť promazává za vás. Většina autokamer je vybavena detekcí pohybu, takže kamera začne nahrávat, kdykoliv zaregistruje ve svém zorném poli pohyb. K autokameře si můžete dokoupit zadní doplňkovou kameru. Díky tomu pak uvidíte na displeji autokamery co se děje za vámi a značně vám to usnadní parkování. Jakmile se vám někdo způsobí škodu na vašem autě, ať už úmyslně, nebo ne, určitě nebudete litovat koupě kamery.

Na co si dát pozor?

Stejně jako vám kamera dokáže pomoct, tak vám může taky pěkně zadělat na veliký problém. Pokud kamerový záznam ukážete pouze policii, nebo pojišťovně, pak je vše v pořádku. Jestliže ale vložíte kamerový záznam na internet, za účelem zesměšněný někoho, pak vám hrozí pokuta za porušení ochrany osobních údajů. Problém by mohl nastat i v případě, že předkládáte pojišťovně důkazní materiál, kde je jasně vidět, že za nehodu mohl někdo jiný, ale na záznamu z kamery je vidět váš tachometr, který třeba ukáže, že jste jeli moc rychle. Kamera by vám v žádném případě neměla bránit ve výhledu, pokud by se tak stalo, hrozila by vám i pokuta.

Kamerový záznam jako důkaz u pojišťovny

Většina pojišťoven vidí v autokamerách pouze marketingový tah. Určitě slouží jako jeden z důkazů, ale není 100%. Stále má větší slovo vyplněný záznam o dopravní nehodě a policejní záznam.Nejnovější články

  Výměna řidičského průkazu

  16.03.2018

  Moc často se nestává, že ukazujeme řidičský průkaz, ale pozor má danou platnost. Kdy, jak, kde a za kolik se řidičský průkaz mění?

  Exkluzivní policejní vozy z celého světa

  13.03.2018

  Některé zahraniční policejní sbory se mohou pochlubit exkluzivními modely těch nejdražších automobilových značek. Podívejte se, v čem jezdí policisté ve světě.

  Co způsobuje hlučnost brzd?

  09.03.2018

  Problém s brzdami se pozná podle pískání a hluku, mohou ho také doprovázet vibrace volantu a tuhost brzdového pedálu. Co brzdám vadí a jak se toho zbavit?

  Jak dlouho se zahřívá studený motor?

  06.03.2018

  Jednotlivé části motoru se zahřívají postupně a pomalu, čemuž je nutné zpočátku přizpůsobit styl jízdy. Podívejte se na záznam z termokamery.