Asistenční služby k autopojištění

27.03.2017Povinné ručení

Vydali jste se s rodinou na dovolenou a po cestě se vám porouchal motor? Plné auto hladových dětí a pohled nervózní manželky vás může dostat do nepříjemné situace ještě před tím, než zjistíte, že vaše auto prostě dojelo. I taková situace může nastat a pro takové karamboly je dobré mít kvalitní asistenční služby, které vám je pomohou řešit.

Asistenční služby k autopojištění

Ne vždy stačí základní balíček služeb

Při výběru povinného ručení vám pojišťovny nabízí několik možností asistenčních služeb. Základní balíček je většinou součástí povinného ručení nebo havarijního pojištění a je zdarma. Dle rozsahu služeb je možné si připlatit a získat rozšířenou asistenci. U každé pojišťovny je vhodné si zjistit konkrétní rozsah služeb, abyste pak v nouzi marně nečekali pomoc.

Například pojišťovna Direct nabízí dvě varianty asistenčních služeb, a to právě základní a rozšířené. Mezi základní asistenční služby patří mimo jiné poradenství, právní a technická asistence, vyproštění, odtah či úschova vozidla. A to s limity 2 000,- Kč v Čechách a 4 000,- Kč v zahraničí. Rozšířená služba vám zajistí pomoc také při závadě na vozidle a mnoho dalšího. A z limitů si můžete vybrat buď 3 000,- Kč, 5 000,- Kč nebo 10 000,- Kč v Čechách a v zahraničí až dvojnásobek. A kolik zaplatíte?

Limit 3 000,- Kč216,-/rok
Limit 5 000,- Kč350,-/rok
Limit 10 000,- Kč700,-/rok

SOS

Když se vám porouchá auto nebo jste účastníkem nehody a chcete využít asistenčních služeb, připravte si pro rychlou pomoc potřebné údaje: jméno pojistníka, číslo pojistné smlouvy, SPZ a typ vozidla, telefonní číslo, popis a místo nehody. V každém případě vás k jednotlivým krokům vždy nevede zkušený operátor. Ten si podle pojistných údajů vyhledá, na jaké služby máte nárok a podle nich vám poskytne náležitou pomoc. Než se k vám dostane pomocná technika, doporučujeme místo vyznačit výstražným trojúhelníkem a obléknout si reflexní vestu.

Asistenční služba vám je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kontakt na ni naleznete v zelené kartě.

Pozor v zahraničí

V cizí zemi se každý problém řeší o něco složitěji. Jinak tomu není ani v případě nehody či porouchaného auta. Využití asistenčních služeb nad rámec pojištění v zahraničí může dost vážně ohrozit váš finanční rozpočet. Při sjednávání povinného ručení či havarijního pojištění je proto vhodné připojistit si nadstandardní služby, které vám zajistí širší rozsah poskytovaných služeb. Vždy si ale přečtěte pojistné podmínky, kde naleznete všechny pojistné události spojené s cestou do zahraničí.Nejnovější články

  Tankujete palivo do prvního cvaknutí?

  13.02.2019

  Automatické cvaknutí tankovací pistole upozorňuje na téměř plnou nádrž. Proč nemá smysl jej ignorovat a tankovat dál až po okraj palivové nádrže?

  Co umí parkovací asistent

  12.02.2019

  Přecpaná města, velké vozy, nedostatečný výhled, málo místa - to vše jsou důvody, proč lidé volí vozy s inteligentní technologií parkování.

  Sjednejte si u nás autopojištění a vyhrajte iPhone 8

  01.02.2019

  Sjednejte si u nás od 1. února do 30. dubna 2019 povinné ručení nebo havarijní pojištění a budete automaticky zařazeni do soutěže o telefony iPhone 8.

  Věci, které v autě děláme nevědomky

  30.01.2019

  Stane se vám, že se nachytáte, jak zpíváte nebo si povídáte sami pro sebe? Jsou věci, které občas děláme automaticky a uvědomíme si je až později.