Asistenční služby k autopojištění

27.03.2017Povinné ručení

Vydali jste se s rodinou na dovolenou a po cestě se vám porouchal motor? Plné auto hladových dětí a pohled nervózní manželky vás může dostat do nepříjemné situace ještě před tím, než zjistíte, že vaše auto prostě dojelo. I taková situace může nastat a pro takové karamboly je dobré mít kvalitní asistenční služby, které vám je pomohou řešit.

Asistenční služby k autopojištění

Ne vždy stačí základní balíček služeb

Při výběru povinného ručení vám pojišťovny nabízí několik možností asistenčních služeb. Základní balíček je většinou součástí povinného ručení nebo havarijního pojištění a je zdarma. Dle rozsahu služeb je možné si připlatit a získat rozšířenou asistenci. U každé pojišťovny je vhodné si zjistit konkrétní rozsah služeb, abyste pak v nouzi marně nečekali pomoc.

Například pojišťovna Direct nabízí dvě varianty asistenčních služeb, a to právě základní a rozšířené. Mezi základní asistenční služby patří mimo jiné poradenství, právní a technická asistence, vyproštění, odtah či úschova vozidla. A to s limity 2 000,- Kč v Čechách a 4 000,- Kč v zahraničí. Rozšířená služba vám zajistí pomoc také při závadě na vozidle a mnoho dalšího. A z limitů si můžete vybrat buď 3 000,- Kč, 5 000,- Kč nebo 10 000,- Kč v Čechách a v zahraničí až dvojnásobek. A kolik zaplatíte?

Limit 3 000,- Kč 216,-/rok
Limit 5 000,- Kč 350,-/rok
Limit 10 000,- Kč 700,-/rok

SOS

Když se vám porouchá auto nebo jste účastníkem nehody a chcete využít asistenčních služeb, připravte si pro rychlou pomoc potřebné údaje: jméno pojistníka, číslo pojistné smlouvy, SPZ a typ vozidla, telefonní číslo, popis a místo nehody. V každém případě vás k jednotlivým krokům vždy nevede zkušený operátor. Ten si podle pojistných údajů vyhledá, na jaké služby máte nárok a podle nich vám poskytne náležitou pomoc. Než se k vám dostane pomocná technika, doporučujeme místo vyznačit výstražným trojúhelníkem a obléknout si reflexní vestu.

Asistenční služba vám je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kontakt na ni naleznete v zelené kartě.

Pozor v zahraničí

V cizí zemi se každý problém řeší o něco složitěji. Jinak tomu není ani v případě nehody či porouchaného auta. Využití asistenčních služeb nad rámec pojištění v zahraničí může dost vážně ohrozit váš finanční rozpočet. Při sjednávání povinného ručení či havarijního pojištění je proto vhodné připojistit si nadstandardní služby, které vám zajistí širší rozsah poskytovaných služeb. Vždy si ale přečtěte pojistné podmínky, kde naleznete všechny pojistné události spojené s cestou do zahraničí.Nejnovější články

  Live streamování za volantem

  14.08.2018

  Nevěnování se řízení je nejčastější příčinou dopravních nehod v Česku. Používání mobilních telefonů za jízdy je potom třetím nejhojnějším přestupkem.

  Kontrola vozu před odjezdem na dovolenou

  09.08.2018

  Chystáte-li se na dovolenou k moři autem, vyplatí se vůz nechat zkontrolovat a odstranit případné drobné nedostatky.

  Jak řešit propadlou technickou?

  09.08.2018

  Technickou prohlídku musíte se svým vozem absolvovat v pravidelných intervalech, stanovených zákonem. Co se stane, když termín prošvihnete?

  Řidičské zkoušky ve světě

  06.08.2018

  Stejně jako se liší pravidla silničního provozu v jednotlivých zemích, tak jsou rozdílné i požadavky na uchazeče o řidičské oprávnění.